Żurawie marki Potain dostępne na polskim rynku – przyjrzymy się im bliżej

Żurawie budowlane to bogata oferta sprzętu o różnych typach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika i udźwigach. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne żurawie budowlane marki Potain. Krótki przegląd żurawi dostępnych na polskim rynku modeli dolnoobrotowych oraz górnoobrotowych o zróżnicowanych atrybutach ułatwi wybór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego.

Dolnoobrotowe żurawie Potain ( marki potain) to następujące propozycje: Igo, Igo M, Igo T oraz GTMR . Dla małych i średnich firm budowlanych najwłaściwsze będą pierwsze z wymienionych czyli żurawie samo-montujące Igo. Cechuje je błyskawiczne rozkładanie i składanie się w przyczepę. Atrakcyjna cena połączoną z najwyższa jakością marki Potain jest dużym autem tego modelu. Następna propozycja to żurawie Igo M, odznaczające się skróconym czasem potrzebnym na przygotowanie żurawia do pracy i mechanizmem hydraulicznego montażu. Żurawie Igo M są nieskomplikowane i szybkie, co przekłada się bezpośrednio na efekty prac budowlanych.

żuraw na placu budowy wieżowca

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei gama Igo T oferuje największą wydajność na placu budowy. Większe udźwigi i wysięgi oraz zwiększona moc to kluczowe zalety tej serii. Pozostałe udogodnienia takie jak możliwości modyfikacji sprzętu poprzez dodawanie wstawek czy sterowanie za pomocą radio, przydadzą się na nowoczesnym placu budowy. Model Igo T oferuje zróżnicowane możliwości transportu. Ostatnie z wymienionych a jednocześnie największe w kategorii żurawi dolno-obrotowych, to jest żurawie GTMR zapewniają wszechstronne możliwości konfigurowania sprzętu. Dobre parametry udźwigu i okazałe wysokości podnoszenia przemawiają za tym modelem w przypadku dużych firm budowlanych. Dodatkowo, żuraw GTMR oferuje szereg możliwości sterowania – z kabiny jak też platformy, a także za pomocą sterowania radiowego.

Następne kategoria sprzętu to żurawie górnoobrodowe. Żurawie Potain z owego segmentu to aż pięć propozycji: CITY Topless, Topless MDT, Maxi MD, Maxi Topkit i model MR. Pierwsze z nich tj żurawie z serii CITY Topless odznaczają się świetną wydajnością i najwyższymi normami bezpieczeństwa. Żurawie CITY Topless posiadają lekkie pakiety montażowe i uproszczone połączenie elementu obrotowego z wieżą. Zaś gdy budowa firma budowlana dolnośląskie wymaga wyższych parametrów udźwigowych i geometrycznych, zaleca się żurawie z serii Topless MDT, oferujące ulepszone możliwości eksploatacyjne.

żuraw budowlany

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Wysięgnik żurawia Topless MDT może być modyfikowany w powietrzu. Jego specyfikacja pozwala na łatwiejsze spełnienie wymagań dotyczących prac w otoczeniu lotnisk czy linii wysokiego napięcia. Natomiast jeśli firma obsługuje budowy sporych obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych, sportowych i tym podobnych, powinno się warto przyjrzeć się bliżej serii Maxi MD z dużymi wysokościami pod hakiem i dźwigami. Natomiast gdy poszukujemy najmocniejszych z żurawi, należy przyjrzeć się bliżej serii Maxi Topkit, w której odnajdziemy siedem podstawowym modeli o modułowej wieży oraz zwiększonej wytrzymałości. Natomiast na placach budowy, gdzie z różnych względów jest mało miejsca, żurawie MR mogą okazać się najwłaściwszym wyborem. Zapewnią maksimum wygody i bezpieczeństwa oraz wygodne omijanie przeszkód.