Zastanawiasz się nad zbiornikiem lpg? Możesz wybrać zakup lub dzierżawę

Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, jakie można zastosować do ogrzewania swojego domu. Aby móc je gromadzić, trzeba mieć specjalny zbiornik. Niektórzy decydują się na jego kupno, inni na wydzierżawienie. Które z rozwiązań jest bardziej opłacalne?

Jeżeli chcesz kupić zbiorniki lpg, powinieneś liczyć się z wydatkami około 5 tys. złotych, chyba że zdecydujesz się na zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę niższych kosztów, jednakże musisz mieć gwarancję, że wcześniejszy właściciel to zaufana osoba oraz z pewnością nie będziesz oszukany, gdyż np. zbiornik jest wadliwy.

Zbiornik na gaz

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty kupna to nie wszystko, trzeba bowiem jeszcze zdawać sobie sprawę z opłat powiązanych z montażem zbiornika. Niezbędny jest również sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie oraz odbiór techniczny, co w sumie wynosi około dziesięć tys. złotych. Wstępnie wydaje się to być niezwykle wysoka suma, ale po kilku latach koszty się zwrócą, a ty będziesz posiadać zbiornik na własność. W wypadku, gdy będziesz chciał zmienić sposób ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, zdobywając przyzwoitą sumę.

Drugim rozwiązaniem jest nadmieniona na początku dzierżawa. Koszty powiązane z otrzymaniem zbiornika, jego założeniem, projektem i odbiorem są o wiele niższe, gdyż większość pieniędzy wykłada wybrany przez nas dostawca gazu. Osoba wynajmująca zbiornik musi tylko regulować comiesięczne opłaty, jakie w zależności od oferty mogą kształtować się na poziomie od kilkudziesięciu do nawet prawie dwustu złotych.

Dostawcy nieraz dają bezpłatne pierwsze miesiące użytkowania zbiornika, nim wejdą regularne raty. Jednak należy się liczyć z przymusem kupna gazu od dostawcy, u którego dzierżawimy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest znacznie większa niż u konkurencji. Obliguje nas bowiem do tego zawarta umowa. Dla zaciekawionych ofertą więcej informacji: .

Jeśli wobec tego masz zamierzasz ogrzewać swój dom (więcej info) wykorzystując gaz propan, musisz wybrać jedno z zaprezentowanych wyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać kłopot, szczególnie dla ludzi, którzy mierzą się z tym tematem po raz pierwszy. Dlatego warto jest zasięgnąć rady na przykład sąsiada, jaki już taki zbiornik zakupił bądź kogoś z rodziny, kto ma swój dom. Ciepły dom (biurowy lokal w krakowie) jest podstawą przyjemnego mieszkania i zadowolenia ze swoich czterech kątów.