Zakupienie mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego – zobacz, jak przejść przez ten proces

Jeżeli pragniemy przekazać swoje mieszkanie, bo na przykład przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania bądź wybudowaliśmy dom, to naturalnie zależy nam na tym, by uczynić to jak najszybciej. Ciężko szczegółowo powiedzieć, kiedy i w jakim momencie uda nam się przekazać mieszkanie, niemniej jednak prawdą jest to, że wiele osób nie musi długo czekać. Warto więc dowiedzieć się, jakim sposobem efektywnie sprzedać mieszkanie oraz jakie metody okażą się w tym potrzebne.

Teraz posiadamy dwie opcje sprzedaży mieszkania. Możemy korzystać z usług agencji posiadłości albo samodzielnie postarać się sprzedać mieszkanie (gdzie odebrać mieszkanie we Wrocławiuod dewelopera). W wypadku pierwszej opcji nieraz możemy liczyć na faktycznie szybką sprzedaż, jednakże agencje nieruchomości pobierają również prowizję. Oznacza to, iż jeżeli przykładowo chcemy sprzedać lokal mieszkalny za 200 tysięcy złotych, to agencja wystawi je przykładowo za 230 tysięcy. Naturalnie prowizja jest opłacana przez nabywcę, natomiast nie przez nas, aczkolwiek multum postaci doskonale wie, że cena mieszkań z agencji obejmuje również prowizję.

obejrzyj wizualizację

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym nieraz wolą nabyć mieszkanie bezpośrednio od właściciela, albowiem wtedy nie muszą ponosić ponadplanowych kosztów powiązanych z prowizją.

Zastanawiasz się, co inny autor wspomina o omawianym w tym materiale zagadnieniu? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twe wątpliwości.

Osobna sprzedaż mieszkań Rzeszów także może być owocna, jeżeli tylko weźmiemy pod uwagę parę ważnych aspektów. Po pierwsze powinniśmy wystawić odpowiednie ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, najlepiej zrobić to na paru rozmaitych serwisach z ogłoszeniami. Wówczas zaciekawienie mieszkaniem naturalnie będzie większe. Po drugie powinniśmy odpowiednio napisać dane ogłoszenie. Winno zawierać wszystkie najistotniejsze wiadomości dotyczące mieszkania, a więc metraż, lokalizację, cenę, dodatkowe atuty (balkon, winda, garaż na auto itd.), liczbę pokojów itp. Należałoby opisać mieszkanie z jak najlepszej strony i nie poprzestawać na banalnym opisie.

Aczkolwiek, kupując apartament w stanie deweloperskim, powinniśmy jeszcze sporo włożyć w jego istotne wykończenie (łazienka, kuchnia) oraz meble co wiąże się z bardzo wysokimi sumptami. Mieszkania z rynku wtórnego są naturalnie wykończone, częstokroć są również sprzedawane z skończonym lub zdawkowym umeblowaniem. Jeśli mamy nieznaczny budżet na mieszkania Rzeszów, to lepszym rozwiązaniem naturalnie okażą się mieszkania z rynku wtórnego. Jeśli chodzi o cenę, to wszystko jest zależne od metrażu, pozycji oraz wielu innych elementów. Mieszkania z rynku pierwotnego są częstokroć droższe, chociaż nie jest to zasadą.

Wskazane jest odpowiednio zastanowić się nad tym, które mieszkanie nas ciekawi i które aspekty są dla nas najważniejsze. Przejrzyjmy też rozmaite oferty mieszkań z obu rynków i zastanówmy się, które bardziej nam odpowiadają. Pomnijmy o tym, żeby decyzji o zakupieniu mieszkania w żadnym razie nie podejmować pochopnie i nierozważnie.