Wyszukanie dobrego pieca do ogrzewania domu jednorodzinnego to nie lada sztuka

Ci, którzy są zobligowani sami zadbać o ogrzanie swojego domu, są świadomi tego, jakie może to pociągnąć za sobą utrudnienia. Ważny będzie wówczas zakup najlepszego pieca.
Jeśli mieszkamy w domu, który przyłączony jest do miejskiego ogrzewania, to jesteśmy szczęściarzami.

cement

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin
kotły

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
Schron w centrum Wrocławia

Autor: Julo
Źródło: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wroclaw_bunkier_ulSlowianska.jpg&filetimestamp=20051025120442
Nie musimy się niepokoić o znalezienie pieca i cykliczny zakup paliwa do niego. Nieistotne czy będzie to brykiet, drewno czy ekogroszek — zawsze może być to kłopot, gdyż trzeba złożyć zamówienie, wpłacić jednorazowo dużą sumę pieniędzy i co najgorsze — zrzucić to wszystko do piwnicy. Jeśli nasze zamówienie wynosiło na przykład 2 tony, to jest to niemal pół dnia pracy. Jednak niestety duża część domów wolnostojących w Polsce posiada swój system ogrzewania — nawet te w miastach. Wówczas ważny będzie wybór odpowiedniego pieca. Kotły są różne. Przede wszystkim trzeba patrzeć na ich parametry. Musimy wziąć pod uwagę ilość kondygnacji naszego domu oraz przestrzeń.

Jeżeli chcesz poznać dokładniej dane na publikowany wątek, to sprawdź tu praktyczne informacje (https://neofence.pl/), zawierające uzupełniające newsy.

Należy zweryfikować czy piec, który chcemy kupić, będzie umiał ogrzać taką powierzchnię. Możliwe, że przyjdzie nam nabyć coś większego. Możemy również zdecydować czy piec ma być stalowy czy żeliwny, przy czym musimy pamiętać, że te drugie są owszem znacznie wytrzymalsze i będą służyć nam przez lata, ale są także o wiele droższe. I na koniec musimy zdecydować, czym chcemy palić.

Warto wybrać paliwo ekologiczne z kilku powodów. Po pierwsze nie mamy zamiaru zatruwać środowiska, a po drugie istnieje szansa, że uda nam się uzyskać dotację na ekologiczny kocioł z gminy.