Wystrój wnęk okiennych w ozdobie wnętrz

Szykowna dekoracja okien przydaje wnętrzu interesującego stylu. Odpowiednio zaplanowane ozdoby okienne stanowią dopełnienie wystroju mieszkania. Jednym z dziś najpopularniejszych elementów dekoracji okiennych są rolety rzymskie.

Salon, Roleta okienna z nadrukiem

Autor: DEMUR
Źródło: http://fivaro.pl
Pierwotnie rolety były stosowane jedynie w pomieszczeniach minimalistycznych, podkreślając ich prostotę. Obecnie zaczęto urozmaicać projekty rolet i jednocześnie używać je we wszelkich wnętrzach – zarówno klasycznych, nowomodnych, jak i w awangardowych aranżacja wnętrz. Rolety dziś już nie są oznaką luksusu, czasem bywają koniecznością a jednocześnie interesującą dekoracją okna – FAVIRO.

W sklepach dostępna jest duża ilość modeli rolet, kolorów, deseni. Nie jest istotne czy budujemy nowy budynek, czy chcemy zamontować rolety rolety zewnętrzne adaptacyjne w niewielkim mieszkaniu, czy może w mieszkaniu urządzonym w dawnym stylu. Niestereotypowe okna także nie są kłopotem; rolety doskonale się prezentują zarówno w małym okienku w łazience, w kuchni, albo w dużym oknie w salonie. Rolety zdołamy dobrać praktycznie do każdego z wnętrz.

cień żaluzji

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie modne są rolety składane w harmonijkę bądź dodatkowo marszczone – zalecane do szykownych i klasycznych mieszkań. Interesującym pomysłem jest też wykorzystanie przesłon wykonanych np. z koralików, tasiemek lub też innych detali dekoracyjnych. Roleta rzymska – która jest przebojem w projektowaniu wystroju wnęk okiennych ostatnich lat – faktycznie daje dużo możliwości, między innymi doboru tkanin, które pozwalają na doskonałe dopasowanie rolety do wnętrza oraz indywidualnego gustu.

Czy więc żaluzje w naszych oknach są przeżytkiem? Na pewno w zapomniane odeszły te metalowe, które dawno wyszły z mody. Nie da się ukryć, iż żaluzje skończyły już swój show i zostały wyparte przez klasyczne rolety. Żaluzje, choć zabezpieczają przed zbytnim nasłonecznieniem jak też gwarantują intymność, tworzą w mieszkaniu dużo mniej nastrojowy klimat aniżeli rolety z kolorowych materiałów, które bywają zupełnie gładkie bądź przyciągają spojrzenia bogatymi deseniami.

Jednak są miejsca, do których żaluzje po prostu pasują i gdzie ciężko zastąpić je roletami. Drewniane lub bambusowe żaluzje to doskonały pomysł na okno w we wnętrzu kuchennym. Z całą pewnością ocieplą nasze pomieszczenie. Mało tego drewniana konstrukcja nieźle sprawdzi się w warunkach kuchennych.