Wiele nowych mieszkań – gdzie je kupić?

Ocenia się, że w naszym kraju brak jest do najmniej pół miliona nowych mieszkań. W szczególności na nieposiadanie swego własnego mieszkania powinni narzekać ludzie młodzi, którzy założyli już rodziny, a w dalszym ciągu muszą mieszkać z rodzicami. Głównym powodem takiego stanu rzeczy stały się niezwykle wysokie ceny, które niestety w Polsce nie będą miały odbicia w pensjach.

mieszkania

Autor: Firma UBM
Źródło: Firma UBM
Dlatego też zdecydowana większość mieszkań jest kupowana na kredyt, a ostatnie obostrzenia polityki banków sprawiły, że jego uzyskanie zaczyna być jeszcze trudniejsze. Ktoś, kto chce kupić swój wymarzony lokal ma do wyboru dwie możliwości. Może zakupić mieszkanie na rynku wtórnym, czy też wybrać mieszkanie nowe, wybudowane przez firmę budowlaną. Obie te drogi będą miały swe wady i zalety, i zanim się podejmie decyzję o kupnie należy wszystko dokładnie sprawdzić.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik do wpisu – w tamtym miejscu odnajdziesz fascynujące informacje.

Mieszkania używane dość często będą wymagać odświeżenia lub remontu, lecz będą nieco tańsze niż nowe i można w nich zamieszkań w zasadzie od razu. Za to mieszkanie od dewelopera dostaje się w stanie surowym i należy włożyć dużo wysiłku w jego przygotowanie, lecz wykonać to można dokładnie tak jak się chce.

Jeśli ktoś będzie się decydował na zakup lokalu na rynku pierwotnym to powinien mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy, dzięki którym zminimalizuje ryzyko ewentualnych problemów. Deweloperzy Wrocław (zobacz mieszkania z rynku pierwotnego) bardzo często

mieszkania

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedają mieszkania, jakich nawet jeszcze się nie buduje. To kupujący płacąc nowe raty pożyczki opłacają kolejne etapy budowy. Z tego też powodu koniecznie trzeba w umowie podpisanej z deweloperem wpisać wszystkie szczegóły, a w żadnym wypadku nie uwierzyć w słowne zapewnienia, bo te przeważnie nie będą miały pokrycia w rzeczywistości.

Warto sprawdzić dokładne projekty mieszkania i wszystkich instalacji, ocenę planowanych w najbliższej okolicy inwestycji oraz podanie kar umownych za opóźnienia. Dzięki temu choć odrobinę będzie się można zaasekurować w przypadku, gdy rzeczywistość odbiegała będzie od obietnic.