Wiele możliwości konstrukcji domu

Kiedy postanowiliśmy zostać inwestorami będziemy mieli bardzo dużo na głowie. W początkowej fazie powinniśmy zdecydować się, w jaki sposób mamy zamiar tworzyć wybraną budowlaną inwestycję. Większości znana jest opcja związana z firmą budowlaną, która działa na tym polu i robi niemal wszystko od początku do końcu, ale jest też inna opcja.

budowlaniec

Autor: Eskadra PR
Źródło: Eskadra PR
Jest coś takiego jak budowa usługi nadzoru budowlanego systemem gospodarczym. Jest to związane z tym, że inwestor sam jest przedsiębiorcą od budowlanki i sam zajmuje się nadzorowaniem prac osób , które znają się na budowlance. Dodatkowo przy budowie domu może samemu działać, tj. uczestniczyć w działaniach, do których nie jest potrzebne zaświadczenie. Podobnie mogą również pomagać w budowie członkowie naszej rodziny. Jest to interesująca opcja, ale musimy posiadać świadomość tego, czy na sto procent sobie poradzimy. Ludzie znający się na budowlance raczej nie będą mieli większych problemów, ale osoby niewiedzące nic, zdecydowanie nie powinny wybierać takiego systemu, bo w trakcie budowy może wyjść na to, że jednak nie mają na to sił.

Pozwolenie na budowę domu? W tych czasach wiele się pozmieniało. Kiedyś należało sporo się nachodzić, by uzyskać każde pozwolenie budowlane, a jak dzieje się dziś? Otóż pozwolenie na budowę domu 2015 nie jest konieczne. Jeżeli nasz dom będzie miał stanąć w granicach naszej działki to nie będzie problemu z tym, byśmy mogli zacząć budowę. Powinniśmy tylko zgłosić się z projektem, jeżeli przez miesiąc starosta nie opowie się przeciw projektowi, możemy zgłosić się do nadzoru budowlanego z informacją o dacie rozpoczęcia budowy. Wszystko to jest o wiele prostsze aniżeli kiedyś. Do czerwca 2015 r musieliśmy sporo się namęczyć, żeby uzyskać pozwolenie na budowę, a od końcówki czerwca tego roku nie musimy się już tak tym wszystkim zamartwiać.

dom

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Dlatego jeżeli chcemy zbudować dom to na pewno nie będą nam snu z powiek spędzały papiery. Oczywiście, kiedy z jakiegokolwiek powodu będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę to będziemy mogli je dostać. Prawo mówi o takiej możliwości. Najistotniejsze, że osoby, którym nie jest potrzebne pozwolenia nie będą musiały wyczekiwać informacji o tym, czy uzyskają tego rodzaju pozwolenie czy nie. Nie będą również zmuszone zmieniać swoich projektów, a nawet jak będą mieli ochotę nanieść jakieś poprawki, to nie będą zmuszeni czekać na zgodę.