W jakiej sytuacji mogłoby się przydawać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego wiele mówi się o suchym powietrzu oraz jego nawilżaniu za pomocą różnych urządzeń. Jednak zdarzają się tego typu okoliczności, gdy powietrze w konkretnym pokoju, w którym spędzamy czas, jest zbyt wilgotne oraz trzeba się zmierzyć z jego osuszaniem.
Wtedy właściwe rozwiązanie jest zbyt drogie albo nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne prace konstrukcyjne.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Nadmiaru wilgotności można się jednak pozbywać za pośrednictwem osuszacza powietrza. Jest to narzędzie zasilane prądem elektrycznym, które może wychwycić oraz usunąć wodę nagromadzoną w powietrzu. Powietrze jest zasysane do osuszacza przez będący w nim wentylator. W taki sposób wilgotne powietrze jest zmieniane w ciecz oraz odprowadzane do pojemnika albo do kanalizacji. Dla przykładu osuszacze domowe mają efektywność od 5 do 40 l/24h. Obudowy takich urządzeń są wykonane najczęściej z plastiku. Jeżeli chcesz zdecydować się na zakup takiego urządzenia, zwracaj uwagę nade wszystko na poziom hałasu, który takie urządzenie generuje oraz na zakres funkcjonowania.
Jeżeli masz kłopot z dla przykładu zawilgoconą piwnicą, korzystniej by było skorzystać z profesjonalnego osuszacza. W mieszkaniu o powierzchni około 50 mkw. warto się zastanowić nad trochę większym urządzeniem, a w domach warto zdecydować się na 2 mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to następna funkcja, na którą należy zwracać uwagę w czasie zakupu. Jeżeli szukasz osuszacza do zwyczajnej oraz niewielkiej powierzchni, wystarczyłby wyłącznie przepływ powietrza na najniższym poziomie.

Czekasz na kolejny artykuł? Pragnę poinformować Cię, że moja strona internetowa (https://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zywice-epoksydowe/zywice-epoksydowe-odlewnicze) jest już skończona. W takim razie namawiam do zaglądnięcia.

Jednak jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo duże, posiada w większym stopniu złożony rozkład, to powietrze potrzebuje większego ruchu.

Konieczny jest wtedy osuszacz domowy o większym przepływie powietrza. Osuszacze często posiadają również dodatkowe opcje, tego typu dla przykład jak pompa wody, grzałka, lampa ultrafioletowa czy kółka do łatwego przesuwania albo filtr powietrza, czy filtr węglowy.