W jaki sposób zbudować szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa swojego miejsca w ogródku to cel oraz misja, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najlepsze jest, iż rezultaty dostrzeżecie błyskawicznie, a zadanie w ogóle nie jest trudne.
Na początek budowę powinno się zgłosić do urzędu.

Nie będziecie potrzebować pozwolenia, gdy szopka nie przekroczy 25 m kwadratowych. Przemyślcie, co pragniecie magazynować w szopce. Jeśli będą to wyłącznie ogrodnicze narzędzie wystarczy mała szopa. Jednak, jeżeli macie zamiłowanie, jak na przykład malarstwo czy stolarka, możecie swój ogrodowy domek wykorzystać również jako własną pracownię.
fundament

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Podwaliną będzie stworzenie pewnych fundamentów. Na początku konstrukcji szopki ogrodowej musimy wskazać na obszarze działki powierzchnię przeznaczoną pod nią. Najwygodniej będzie wsadzić w stosownych miejscach kołki po czym połączyć je taśmą. Potem możemy przejść do wykonania podstawy, zatem przykładowo betonowych fundamentowych słupów. W nich mocuje się metalowe kształtowniki i osadza drewnianą konstrukcję. Szopkę z podłogą możemy budować bezpośrednio na ziemi, pod warunkiem, że podłoże jest idealnie utwardzone, a szopa od spodu będzie świetnie zaimpregnowana. Wszelakie konieczne do budowy szopki fragmenty, także te nieduże jak przykładowo zawiasy regulowane potrzebne do zainstalowania drzwi, nabędziesz w dobrej hurtowni budowlanej.

Jeżeli ta tematyka Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć pokrewne dane na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www dmuchawy bocznokanałowe.

Dach szopki może mieć rozmaity kształt.

Do zazwyczaj stosowanych półproduktów przy kryciu dachów domków ogrodowych należą: strzecha ze słomy, dachówki gliniane, gonty bitumiczne czy papa. Miejcie na względzie, iż do cięższych pokryć dachowych konieczne jest pobudowanie wytrzymałej więźby.