W jaki sposób wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok

Energia słoneczna magazynuje się w ziemi, w wodach jak również w powietrzu. Obecnie możemy ją eksploatować z pomocą tzw. pompy ciepła i wykorzystywać ją do ogrzewania oraz podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła wcale nie wymaga zastosowania komina!

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniana pompa wykorzystuje w znacznej mierze odnawialne źródła zasilania a także nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Trzeba mieć na uwadze, że pompy ciepła zużywają niedużą ilość energii elektrycznej (mniej więcej 25 procent mocy pompy). Znaczy to, iż 75% łącznego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią otrzymaną darmowo ze środowiska naturalnego.

Rosnące koszta energii i coraz większe obciążenie środowiska dają wyraźny znak: czas najwyższy by zacząć myśleć o opcjonalnych formach uzyskiwania energii. Odnawialna energia jest energią przyszłości, a pompy ciepła są kapitalnym podejściem żeby skutecznie wykorzystywać tę gratisową energię (więcej na temat: instalacja pompy ciepła). W taki sposób zdołamy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, lecz też chronić środowisko .

W sprzedaży znajdują się sprzęty, wykorzystujące energię zarówno z powietrza, z gruntu jak także z wody gruntowej, stąd rozwiązanie można dobrać do swych oczekiwań, wymagań a również do wymogów w jakich będzie wykonywać pracę pompa ciepła. W sprzedaży dostępne są pompy ciepła określone do niewielkich domostw jednorodzinnych jak też do obiektów przemysłowych, zarówno do budynków nowo budowanych jak również obiektów modernizowanych.

Pompy ciepła pompy ciepła szczecin to urządzenia funkcjonujące na takiej samej zasadzie jak chłodziarka lub klimatyzator. Ich zamiarem nie jest jednak odjęcie ciepła od warzyw czy jogurtów schowanych w schładzarce, ale oddanie ciepła, a więc to, co schładzarka wykonuje na wymienniku ulokowanym z tyłu obudowy (artykuł na tu ). W dużym skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh prądu elektrycznego bierze z otoczenia 1-4 kWh gorąca, a później w łącznej liczbie 2-5 kWh przesyła to ciepło do środowiska. Pompa ciepła dostarcza więcej ciepła, niż zużywa energii i stąd jest tania w eksploatacji (mówi się, iż ma współczynnik wydajności blisko 2-5). W związku z tym uważa się, iż podobne pompy ciepła są odnawialnym źródłem zasilania (znaczną część ciepła dostarczanego do domu czerpią ze środowiska naturalnego).