W jaki sposób tanio i szybko zabezpieczyć swój samochód przed niekorzystnymi warunkami – zalety garaży stalowych.

O tym, że najlepsze warunki do trzymania swojego samochodu są w zadaszonym miejscu, wie chyba każdy kierowca. Można wtedy uniknąć działania mało korzystnych warunków pogodowych, dzięki czemu powłoka lakieru znacznie dłużej zachowuje formę. Również w zimie jest znacznie praktyczniej, nie trzeba codziennie zrzucać kilku centymetrów śniegu, tylko zwyczajnie włącza się pojazd i jedzie. Lecz koszty postawienia garażu są dość wysokie i wielu ludzi budując dom z tej właśnie przyczyny rezygnuje z wersji murowanej.

garaze

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak sposób na to, żeby miejsce pod dachem jednak sobie zapewnić, a sposobem takim są garaże metalowe. Nazywane potocznie blaszakami są świetną opcją dla osób, które nie mają zbyt dużych finansowych możliwości, a jednak będzie im zależało na tym, żeby ich auto było schowane. Ogromną zaletą garaży metalowych jest to, że szybko się je montuje, poza tym ceny są znacznie niższe niż konstrukcji budowanych z cegieł czy pustaków.

Ekscytuje Cię ta porada? Jeśli szukasz dodatkowych informacji, które też będą przydatne, kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tej treści (www.hyzynski.pl/oferta/krawezniki/).

Z tego też powodu cały czas cieszą się one sporym zainteresowaniem, o czym może zaświadczyć każdy producent garaży w takiej odmianie – więcej o producencie garaży.

Przed montażem stalowego garażu trzeba należycie urządzić podłoże pod niego. Nie musi to od razu być lany fundament, jaki jest niezbędny przy murowanych obiektach, choć oczywiście nie będzie przeszkód, aby takie rozwiązanie wykorzystać. Garaż może być również postawiony na płytach czy słupach z betonu, ważne jest jedynie żeby podłoże było wystarczająco solidne i równe. Natomiast montaż takiego garażu sprowadza się do skręcenia ścian i dachu i dokładnym ustawieniu na wcześniej przygotowanym podłożu.

Garaże wykonane są najczęściej z odpowiednich rodzajów blach, dzięki czemu charakteryzują się sporą odpornością na rdzę. Można je oczywiście pomalować odpowiednią farbą, która nie tylko będzie chronić metal, ale także zagwarantuje atrakcyjny wygląd. Oczywiście stalowe garaże mają także wady, ponieważ nie mają one izolacji termicznej, to używanie ich z zimie zbyt wygodne nie będzie. Ale nawet w tym okresie czasu zachowują swoją podstawową funkcję, czyli chronią pojazd przez deszczem i śniegiem (poznaj więcej).