Urządzanie salonu oraz tarasu. Jak zrobić żeby te dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?

Masz w planach remont pokoju gościnnego oraz tarasu i poszukujesz jakiegoś świeższego spojrzenia. Masz już dosyć oglądania tych wszystkich powtarzalnych projektów. Może warto trochę zaryzykować oraz pobawić się taką aranżacją. Spróbować połączyć te dwie przestrzenie, tak żeby wyszły z tego jakby dwa dopełniające się miejsca. Może być tak, że efekt przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania.

Pokój gościnny to najczęściej reprezentacyjna część domu. Cały czas staramy się, by dobrze wyglądał, gdyż to w nim przyjmujemy gości oraz organizujemy spotkania, zapraszamy rodzinę, ale też spędzamy z reguły wolny czas, starając się zrelaksować wieczorami i po całym tygodniu pracy. Jeżeli mamy to szczęście, iż mieszkamy w domku i do tego z naszego salonu wychodzi się od razu na taras (ukladanie deski tarasowej) to można naprawdę popróbować użyć ciekawych rozwiązań aranżacyjnych oraz spróbować tchnąć w tą przestrzeń nowe życie (). Po pierwsze musimy sprawić aby taras został częścią domu, a w tym wypadku salonu. Żeby tego dokonać trzeba jak najbardziej te dwie przestrzenie ze sobą połączyć. Doskonałe okażą się drzwi szklane, za ich pomocą te dwa miejsca się ze sobą scalą i nawet znajdując się w salonie na kanapie, będziemy widzieć co dzieje się na tarasie.

podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Spora ilość zieleni za oknem sprawi, że będziemy świetnie się czuć w tym miejscu. Kwiaty, małe drzewa, krzewy, właściwie można posadzić to, na co ma się ochotę. Najlepiej w większych doniczkach, do których wsadzimy parę roślin. O każdej porze roku, można posadzić rośliny znoszące konkretne warunki atmosferyczne. Ważne aby część roślin była całoroczna i prezentowała się pięknie nawet wtedy, jak na dworze zimno albo pada śnieg. W tej roli doskonałe będą cały czas zielone iglaki. Możemy również w taki sposób urządzić przestrzeń, by podłoga w salonie jak również na tarasie była wykonana z tego samego materiału, wtedy jedna przestrzeń będzie przechodziła w drugą. Prócz tego zaaranżujmy nasz salon w delikatnych, naturalnych barwach.

Beże w kolorach ścian, brązy na meblach, biel okaże się doskonała na listwy podłogowe. Doda całemu wnętrzu lekkości, a całość będzie się doskonale komponować z ciemniejszym odcieniem ścian. Nasz taras z kolei będzie się lepiej jak również przytulniej prezentował, jeżeli zamontujemy w tym miejscu oświetlenie (pozyskaj dodatkowe informacje). Spowoduje ono, iż w nocy będzie miał wyjątkowy klimat, a nie będzie tylko ciemną plamą za oknem, jak do tej pory.