Technologia led w praktyce

Jeśli chodzi o żarówki ledowe, to potrzebujemy do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led pozwalają nam na włożenie żarówki ledowej do zwykłego żyrandola. Niestety żarówki ledowe mają odmienne końcówki, które nie pozwalają na bezpośrednie wkręcenie ich do naszych lamp. Stąd też konieczność zakupienia adapteru led. Powinniśmy pamiętać przy zakupach, że są różne adaptery do różnych led oświetlenia. Chociaż początkowo może się to wydawać trudne, to nie ma w tym zbyt dużej filozofii. Wystarczy, że wiemy jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na sto procent w sklepie z oświetleniem otrzymamy przejściówki led. Adaptery ledowe są jedyną opcją, dzięki której w naszych normalnych żyrandolach możemy umieścić te naprawdę świetne żarówki led.

Ledowe szaleństwo

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu można powiedzieć o wielkim bum na żarówki ledowe. Ale są osoby, które nie mogą się przekonać do tego rodzaju żarówek. Zazwyczaj kiedy ludzie zdecydowali się na świetlówki ledowe wiedzą, że jest to nie tylko duża oszczędność na energii, czyli opłatach za prąd, ale też dbanie o środowisko. Nie można jednak zapominać, że do żarówek ledowych konieczny jest zakup adapter led.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony Archicom deweloper .

Jest to przejściówka, czyli swoistego rodzaju łącznik, który pozwala włożyć świetlówkę ledową do lampy. Choć może brzmi to bardzo poważnie, to cena jest niewielka. Reasumując wszystko jest zależne od tego, jaką świetlówkę ledową kupiliśmy. Ale koszty wahają się w granicach kilku złotych, czyli koszt nie jest duży. Co ważne adaptery led możemy kupić w postaci przedłużki z elastycznym złączem. Czasem zdaje nam się, że jednak klosz lampy zabiera zbyt wiele światła, a zdjęcie klosza, zdecydowanie nie dodaje estetycznych walorów pomieszczeniu. Jednak dzięki takiej przedłużce, możemy świetnie dostosować ilość światła, które dobiega spoza klosza.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązań jest wiele musimy jedynie zdecydować się na żarówki ledowe i zakupić do nich adpatery led, które umożliwiają włożenie żarówki na właściwe miejsce. W związku z tym, że końcówki świetlówek led nie są kompatybilne z wejściami naszych standardowych oświetleniowych produktów. Dlatego też produkt adapter led pozwala na dalsze korzystanie z naszych lamp, ale z świetlówkami led. Gdy jeszcze nie wymieniliśmy żarówek w naszych czterech kątach, to dobrze to czym prędzej zmienić. Żarówki led to oszczędność, więc dobrze je kupić.