Schody ze szkła – czyli sposób na piękne wnętrze

Jeżeli jesteśmy fanami współczesnego stylu to schody ze szkła są świetnym dodatkiem do naszego wnętrza. Coraz większa liczba ludzi wybiera zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w stylowo zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to przede wszystkim doskonałe wyjście dla tych, którzy uwielbiają zwykle formy oraz surowość wnętrza. W ostatnim czasie rezygnuje się z materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma albo plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci oraz architekci wnętrz ochoczo stosują w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła oraz kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich przedmiotom nieprzemijającego charakteru.

schody

Autor: Rintal Polska

Schody ze szkła posiadają dużą ilość walorów estetycznych oraz funkcjonalnych. W pierwszej kolejności należy wskazać, iż taka budowa to świetne wyjście dla małych pomieszczeń a także wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy optycznie stracić na rozmiarze przestrzeni. Należy jednak mieć na uwadze to, że schody drewniane mają masywną konstrukcję i żeby dobrze wyglądały powinny być zamontowane na adekwatnej przestrzeni, której nie przytłoczą swoją okazałością.

Dodatkowo należy uświadomić sobie, że szklane schody (zobacz schody zbigniew domanski) nie są tak wątłą konstrukcją, niż się wydaje. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest należycie harde oraz grube. Nie ma możliwości, by uszkodziło się nawet w wypadku, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.

Do instalacji schodów stosuje się zawiasy do szkła (to jest przeznaczone do mocowania szkła), których zadaniem jest solidne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego rodzaju zawiasy do tych, które stosuje się do podtrzymywania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niebywale efektownie wyglądają także szklane schody podświetlone za pomocą odpowiednich lampek. Światło świetnie rozprasza się po szybie dając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których liczy się, aby ich mieszkanie wywierało na każdym zniewalające wrażenie.