Rok 2015 – czy to odpowiedni moment do zainwestowania w kupno swojego M?

Kupienie własnego mieszkania to obecnie absolutnie jedna z najważniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu statystyczny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle wysokie, że konieczne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez dużą część życia, czasami nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to odpowiedni moment, żeby nabyć swoje cztery ściany?

Fachowcy zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie widocznie różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, dlatego jeśli ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to na pewno bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Czemu? Głównie przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na tym samym poziomie. Co więcej, banki łaskawym okiem patrzą na konsumentów, którzy planują zakupić mieszkanie. Trzeba jednak pamiętać, że w 2015 roku

nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

konieczne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości nabywanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej kwoty mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednakże osoby mające maksymalnie 35 lat, które chcą zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Rzecz jasna, ograniczenia obowiązują również w odniesieniu do do metrażu mieszkania bądź jego ceny za metr kwadratowy. Dopuszczalna wielkość zależy głównie od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę bądź partnerów. Z tego względu przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się prężnie rozwijał. Jest to również znakomita wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje również wzrost podaży, więc liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Rzecz jasna, zanim podejmie się decyzję o kupnie swojego mieszkania trzeba uprzednio rozsądnie ocenić indywidualną sytuację finansową.

Kiedy będziesz zdania, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegóły w tekście (http://anotis.pl/oferta/furtki-panelowe-wejsciowe/). Znajdziesz tam równie wartościowe dane.

Jest to zbyt poważna decyzja, aby była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na taką inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z określonej inwestycji, więc dobrym rozwiązaniem jest szukać podobnych ofert, ponieważ ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym czasie.