Renowacja instalacji grzewczej czyli trudności ze spadkiem

Czasem fortuna się do nas uśmiecha i odbieramy w spadku domek po dziadziach, rodzicach czy dalszych krewnych. Lub kiedy nabyliśmy budynek do remontu wybudowany w starej technologii. Powinniśmy w takim przypadku liczyć się z reperacjami. Pół biedy jeżeli naprawa dotyczyć będzie malowania elewacji lub wymiany okien, cyklinowania posadzek albo dalszych drobnych reperacji.

rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Problem zaczyna się wówczas, kiedy mamy do zrealizowania w wyższym stopniu skomplikowane renowacje, przykładowo wymianę instalacji wodociągowej bądź innej nastręczającej ingerencji we wnętrze murów. Koszty takich przedsięwzięć mogą być niemałe. Czasem jednak nie ma odmiennego rozwiązania. Może się także okazać, że będziemy przymuszeni wymienić instalację grzewczą. Staniemy w takim przypadku przed problemem wielości możliwości: zaczynając od sposobów opalania przez kotły CO, kominki z możliwością grzania wody itp. fortele techniczne.

Przyjmijmy, że wypełniliśmy już doboru w który sposób zmodernizujemy ogrzewanie, pomnące czasy Piłsudskiego lub nawet hulanki Chopina. Przed nami w dalszym ciągu odpowiedni dobór przewodów grzewczych. Przypuszczalnie wewnątrz naszego domostwa znajdują się rury stalowe.

Ten ważny wpis zaciekawił Cię tak bardzo, że masz ochotę na więcej? Szalenie nas to cieszy. Zatem kliknij w ten link.

Stajemy przeto przed możliwością: wymienić na również na stalowe czy zastąpić je na nowe fortele, jak rury z miedzi bądź plastiku. Sprawdzone rury stalowe nabędziesz tutaj: Strona www.

Wszystko jest uzależnione od tego, z jak wysokimi temperaturami będą miały do czynienia rury. O ile budowniczy instalacji grzewczej prognozuje iż temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, należy wówczas pomyśleć o oprzyrządowaniu instalacji w rury stalowe bądź też miedziane. Oba wyjścia mają swoje zalety i defekty. Miedziane rury doskonale nadają się w widomych miejscach, bądź takich gdzie wymagany jest ich niewielki ciężar w zestawieniu z odpornością metalu, i nie można zastosować coraz bardziej rozpowszechnionych przewodów z tworzywa sztucznego.

instalacje

Autor: aeyre
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/

Minusem miedzianych przewodów jest ich delikatny tryb łączenia, co może podczas braku dokładności skutkować cieknięciem. Rury stalowe stosować powinno się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogromnie znacznymi temperaturami bądź też będziemy mieli do czynienia z dużymi wahnięciami temperatur. Nadadzą się więc idealnie przykładowo na przewody odprowadzające spaliny z kotła CO.