Przyrządy do domu – co winniśmy posiadać w przydomowym warsztacie?

Obojętnie, czy zamieszkujemy w kawalerce, czy też w ogromnym domu, co jakiś czas musimy sobie poradzić z kapiącym kranem, zawieszeniem nowego obrazka lub wywierceniem otworka w ścianie. Jakie przybory będą nam do tego potrzebne? Podpowiadamy bez czego nie może obejść się domowa tzw. złota rączka. Na początek, młotek. Rejestr narzędzi otwierają te oczywiste, jakie przychodzą nam na myśl w pierwszej kolejności, m.in. młotek. Starczy jeden, jednak za to uniwersalny, o typowej główce oraz trzonku z drewna, długości 20–35 cm.

sklep.salontechniczny.pl/produkty/las-dom-ogrod/pilarki-lancuchowe/spalinowe,2,40678

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe, aby nie był zbyt ciężki. Przy tej sposobności warto także zaopatrzyć się w podstawowy zestaw ćwieków różnej wielkości. W domowych warunkach wystarczy nam parę wielkości gwoździ budowlanych długości od 25-125 mm.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj całość tutaj (http://www.inter-bis.pl/trak-tasmowy-poziomy) tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię zagadnieniach.

Jeśli natomiast będziemy zmuszeni stary albo źle wbity ćwiek wyjąć, może okazać się, iż nie poradzimy sobie bez stalowych obcęg stolarskich, które to z powodzeniem spożytkujemy także do przepoławiania drutu. Następny punkt to miarka, a właściwie miarki. Jedna klasyczna, z drewna, zginana – tak zwana calówka, natomiast druga podręczna, zwijana, o długości przykładowo 5 m a także poziomnica, bez jakiej nie poradzimy sobie w wielu domowych sytuacjach, np. wieszając karnisz. Jeżeli chcemy sobie pozwolić na odrobinę praktycznej ekstrawagancji, dostępne są miarki laserowe wespół z poziomicą, dzięki jakim pomiar jest dokładny i łatwiejszy. Ich wadą jest za to cena.

Czy ten temat Cię zaintrygował? Kliknij także na pomocne notatki mające równie istotne dane, które niewątpliwie zupełnie Cię pochłoną.

Taka przyjemność kosztuje nawet 300 zł! To gadżet, ale jego możliwości wykorzystają głównie fachowcy. Gdy przyjdzie nam zawiesić półkę docenimy profil stolarski, dzięki niemu skrupulatnie wymierzymy miejsce, w jakim musimy nawiercić dziury w ścianie. Skoro zatem jesteśmy przy wierceniu to musimy myśleć o wiertarce, zestawie wierteł i kołkach rozporowych. Wybór odpowiedniej wiertarki nie jest wcale taki łatwy.

narzędzia

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

Narzędzia za 100–150 zł oferujące tzw. funkcję udaru, to w istocie ekwipunek, jaki niestety ulegnie przy próbach wiercenia w twardych powierzchniach. Stąd powinniśmy dobrać trochę droższy typ. Naprawdę porządną, jednak stosowną dla amatora majsterkowania wiertarkę udarową można mieć już za około 300 zł. Wydatek na pewno się opłaci. W przybory zaopatrzyć możemy się tak w sklepie tradycyjnym jak też w sklepie on-line. Wystarczy wpisać w przeglądarkę: piły spalinowe Kraków czy elektronarzędzia Nowy Sącz (kliknij i poznaj pełną ofertę).