Poszukujesz taniego i kalorycznego drewna do paleniska? Poszukaj w swojej okolicy, transport będzie tańszy

W ostatnich latach kominki zrobiły się bardzo modne i popularne. Coraz szersza grupa osób pragnie instalować je w swoich salonach i innych pomieszczeniach. W okresie chłodów kominek tworzy wspaniałe dodatkowe źródło ciepła. Poza tym nie można pominąć także jego zalet estetycznych. Sam kominek jest piękną dekoracją mieszkania, a płonący na palenisku ogień gwarantuje szczególnie przytulny nastrój, w którym aż przyjemnie zanurzyć się w zimowe i jesienne dni.

drewno kominkowe

Źródło: flickr.com
Kominek jest nie tylko ozdobą, daje także ciepło

Choć wiele osób instaluje kominki ze względu na współczesną modę oraz ich piękno, nie można zapominać także o użytkowej roli, jaką pełnią paleniska. Prawidłowo zainstalowany oraz regularnie konserwowany kominek bywa wyśmienitym źródłem ciepła. W kominku pali się drewnem, jednakże nie wszyscy posiadacze kominków wiedzą, które gatunki drewna sprawdzają się optymalnie, a jakich lepiej jest unikać – zobacz: . Do palenia w kominkach zaleca się gatunki drzew liściastych. Drzewa iglaste zawierają żywicę, która podczas palenia poważnie brudzi przewód kominowy, jak i sam kominek. Problemu tego nie ma podczas spalania drzewa liściastego, które pali się czysto. Jednak i w przypadku drewna liściastego trzeba się odpowiednio zastanowić, aby nabyć takie, które okaże się zadowalające.

Drzewo powinno być kaloryczne

Wśród osób opalających pokoje kominkiem powodzeniem cieszy się przede wszystkim twarde drzewo liściaste pochodzące z buka, dębu bądź grabu. Drewno tego typu jest niezwykle kaloryczne i twarde, co oznacza, że długo pali się w palenisku i zapewnia mocne ciepło. Ponieważ są to najdroższe gatunki drewna, zainteresowaniem klientów cieszy się również brzoza, lipa czy topola.kliknij tu meble ze stali nierdzewnej na zamówienie meble ze stali nierdzewnej na zamówienieDrewno z tych drzew pali się bardzo szybko i nie daje mocnego ciepła, niemniej jest stosunkowo tanie i jeśli poszukuje się materiału, który w czasie spalania zapewni głównie wrażenia estetyczne, to drewno może się sprawdzić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
A gdzie kupić drewno do paleniska?

Osoby instalujące w swoich domach kominki potrzebują dobrych źródeł opału. Obecnie drewno kominkowe można nabyć w marketach budowlanych, jak też w firmach specjalizujących się w dostawie opału – zobacz drewno opałowe dolnośląskie.

Czy taka notka nakłoniła Cię do poszukania podobnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i dodatkowo przeczytaj także wypowiedzi na nasz temat.

W wypadku, kiedy mieszkańców okolic Wrocławia interesuje drewno kominkowe Wrocław będzie doskonałą lokalizacją, by szukać sprzedawcy. W mieście z pewnością odnajdzie się liczne punkty, gdzie można zakupić drewno na zimę. Warto porównywać kilka propozycji, by znaleźć tę najbardziej korzystną pod względem finansowym.