Podstawowe plusy będące następstwem założenia konta firmowego

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, zapewne analizujesz, po co Ci dodatkowe konto firmowe, jeśli posiadasz już w banku rachunek osobisty. Fakt, w takim przypadku możesz co prawda korzystać z konta osobistego, jednak musisz pamiętać o tym, iż pomieszanie transakcji prywatnych i firmowych może mieć fatalne skutki w czasie kontroli skarbowej.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Główną zaletą założenia konta firmowego jest rozróżnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością.

Przeróżne wiadomości z reguły uaktualniają się każdego dnia – solidna treść (https://cdevelopment.pl/wycena-projektu/) za każdym razem się przyda. Chcąc się z nią zapoznać, kliknij w ten link – w nim ten aspekt dla Ciebie opisaliśmy.

Co Ważne ułatwia to prowadzenie księgowości, zwłaszcza, kiedy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Również, w przypadku kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas wgląd jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może być mniej stresujące (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. jeśli osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

Do niedawna prowadzenie konta firmowego wiązało się z dość wysokimi opłatami, które sięgały w wielu przypadkach kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Sytuacja się jednak zmieniła i w obecnej chwili jest już znacznie lepiej, a co więcej na przedsiębiorców czeka bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie firmy jest stosunkowo proste, kiedy na bieżąco przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w istocie nie zawsze przedstawia się tak wzorowo. Niełatwo wtedy obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową. Jeżeli stawiamy na rozwój firmy, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm. Kredyty hipoteczne to głównie korzystne oprocentowanie oraz dogodne raty, ze względu na długi okres kredytowania. O kredyt hipoteczny mogą ubiegać się firmy będące na rynku co najmniej 24 miesięcy a także dysponujące środkami do przyszłej spłaty zobowiązań.Niejakim minusem tego rozwiązania, notabene dość oczywistą, jest konieczność posiadania nieruchomości, ale i tutaj mamy optymistyczne wieści: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich. Jeśli więc firma nie posiada własnej nieruchomości, być może z odsieczą przyjdą rodzice lub wujek właściciela.