Plusy i minusy różnych wersji nagrzewnic powietrza

Nagrzewnice elektryczne produkuje się w celu ogrzewania stosunkowo małych pomieszczeń, tego typu jak nieduży sklep czy niewielka budka. Charakteryzuje je dość niska efektywność przy jednoczesnym dużym wykorzystaniu energii elektrycznej.

Nagrzewnica elektryczna jest doskonała, jeśli zamierzamy ogrzać pomieszczenia o rozmiarze 2×2 m. Nie oznacza to, że nagrzewnicą elektryczną nie można dobrze ogrzewać dużych pomieszczeń, jednak należy się wtedy przygotować na wysokie faktury za energię elektryczną. Poza tym nagrzewnice elektryczne bardzo prędko ogrzewają miejsce, w którym są umieszczane. Są one wyposażone w specjalistyczny wiatrak, przez który wydzielane jest ciepło. Wielką zaletą elektrycznych nagrzewnic jest zupełny brak otwartego ognia, co ma znaczny wpływ na utrzymanie bezpieczeństwa użytkowników. Jakakolwiek usterka tego typu nagrzewnicy nie będzie stanowiła żadnego niebezpieczeństwa dla użytkowników ani samego pomieszczenia, które dogrzewa. Używając nagrzewnicę elektryczną nie ma potrzeby się więc martwić o jakikolwiek pożar.
oczy

Autor: KALDEWEI
Źródło: KALDEWEI
rozwiązania

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją również gazowe nagrzewnice powietrza, które stanowią poniekąd kompromis między ceną a jakością. Zarówno sama nagrzewnica, jak i wykorzystywany w nich materiał opałowy są relatywnie niedrogie. Nagrzewnice gazowe ogrzewanie gazowe szczecin są zupełnie niezależne. Można by z nich korzystać w wybranym miejscu, ponieważ nie wymagają one podłączenia do prądu elektrycznego. Stosuje się je do podgrzewania miejsc o relatywnie znacznej powierzchni. Wielką zaletą tego typu nagrzewnic jest również możliwość regulowania mocy cieplnej, łatwość ich obsługiwania czy konserwacji. Nagrzewnice gazowe nie są bez wad.

Gaz w procesie wypalania wypiera z pomieszczeń tlen, co niestety w wypadku niepoprawnej wentylacji grozi nawet zaczadzeniem. Do tego nagrzewnice gazowe podczas spalania emitują dużą ilość wody. Inaczej mówiąc, bez dobrej wentylacji w pomieszczeniu najprawdopodobniej wystąpi rozwój grzybów albo pleśni.