Osuszacze powietrza – jaki nabyć?

Nazbyt duża wilgotność to kłopot, jaki spędza sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne ściany mogą być przyczyną powstawania pleśni i grzybów. Mokre ściany to również podniesione koszta ogrzewania, nieprzyjemny zapach bądź opóźnienia w pracach remontowych.
Często najprostszym wyjściem jest Kupno osuszaczy .

Jaki osuszacz wybrać? Przed zakupem najlepiej zrozumieć z czym tak faktycznie mamy problem i jak działają tego rodzaju przyrządy. Wilgotność powietrza jest to pojęcie, które charakteryzuje ilość wody która znajduje się w atmosferze. Optymalna wilgotność powietrza w domu to 40-60%. Nadto niska wilgotność powoduje przesadne wysychanie spojówek, wzmocnienie się objawów chorób dróg oddechowych, a nawet przesuszenie skóry.

Jeśli ten tekst Cię zafascynował, to też ta optymalna strona www okaże się dla Ciebie nie mniej wciągająca zatem kliknij na nią.

Zbyt duża wilgotność powoduje natomiast rozwój grzybów i bakterii. Jak powszechnie wiadomo grzyby i pleśnie oddziałują nadzwyczaj wyniszczająco na zdrowie. Szczególnie narażone na ujemny wpływ zagrzybienia mieszkania są maluchy. Występowanie pleśni wywołuje u dzieci rozmaitego rodzaju alergie bądź nawet astmę.

Biokominek Brasa

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
dach płaski

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgotność powietrza zależy wprost od jego temperatury. Dzieje się tak dlatego, że w chłodnym powietrzu „mieści się” mniej wody aniżeli w ciepłym. To właśnie przez tą własność obserwujemy podniesioną wilgotność w chłodnych piwnicach, a również przesuszone powietrze na strychu. Na wilgotność powietrza w domu ma też wpływ pora roku albo pogoda. Zimą, gdy włączymy nagrzewanie powietrze może być niezwykle przesuszone.

Ogromny wpływ na to czy w domku jest wilgoć ma to, w jaki sposób jest zbudowane. Problem zawilgocenia dotyczy szczególnie mieszkań w tak zwanym starym budownictwie, pomieszczeń ze słabą wentylacją oraz ulokowanych na parterze.