Ogrodzenia budowlane

Ogrodzenia można podzielić na stałe i tymczasowe. Ogrodzenia stałe to ogrodzenia budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz budynków użyteczności publicznej. Ogrodzenia tymczasowe to ogrodzenia budowlane. Służą do wieloletniego oraz wielokrotnego użycia niezależnie od warunków atmosferycznych. Ich zaletą jest szybkość i prostota montażu, możliwość rozbudowy oraz trwałość.

ogrodzenia budowlane
Ogrodzeń budowlanych nie trzeba mieć ich na własność, ponieważ niektóre firmy wypożyczają ogrodzenia budowlane. Składniki ogrodzeń tymczasowych to: obejma montażowa, łącząca osobne przęsła, stopy montażowe, kółka i zawiasy przy bramach, podpora montażowa, zapewniająca stabilność ogrodzenia. Posiadają zabezpieczenie przed wyciąganiem i słupek ziemny. Stopy montażowe produkuje się z: tworzywa (recykling PCV), polietylenu wypełnionego betonem lub ze zbrojonego betonu. Ich wybór zależy od tego, jak wytrzymała ma być konstrukcja.

Ogrodzenia pełne
Wśród przestawnych ogrodzeń budowlanych można wyróżnić: ogrodzenia pełne i ażurowe. Ogrodzenia pełne są bardziej wytrzymałe, dlatego najczęściej są stosowane do zabezpieczenia placów budowy, terenów przemysłowych, a także renowacji. Pełne ogrodzenia terenów budów to przęsła wykonane z ocynkowanych ram wypełnionych blachą falistą. Jednym z typów ogrodzeń tymczasowych pełnych są płyty wiórowe MFP. Cechują się one stabilnym kształtem, tłumią dźwięki, są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uderzenia, wytrzymują znaczne obciążenia i nie pochłaniają wilgoci. Jest to tańsza propozycja ogrodzenia placu budowy. Montując konstrukcję można posłużyć się słupkami z wcześniejszego ogrodzenia. Jej mocną stroną jest ponadto powierzchnia bez pofalowań, przez co tablice informacyjne lub plakaty reklamowe umieszczone przez firmę budowlaną są lepiej zauważalne.

Ogrodzenia ażurowe
Ogrodzenia ażurowe (sprawdź koniecznie: ) to ocynkowane przęsła z rur wypełnione siatką. Wykorzystywane są do odgrodzenia placów budów, wydzielania ciągów komunikacyjnych oraz podczas koncertów. Są znacząco lżejsze niż ogrodzenia pełne co daje możliwość zrobienia z nich bram i furtek. Dzięki różnym systemom montażu jak również łączenia powodują wzrost swobody użytkownika w zakresie transportu i montażu. Nie potrzebna jest wyszkolona ekipa montująca. Zakup dodatkowej plandeki przekształca ogrodzenie ażurowe w ogrodzenie pełne. Należy wtedy umocnić ogrodzenie poprzez dodatkowe podpory podnoszące ochronę przed porywistym wiatrem.