Odzież ochronna oraz tarcze do cięcia – niezastąpione dodatki w naszych stolarniach

W naszym domowym warsztacie nie może brakować podstawowego przyrządu jakim są tarcze do cięcia, poprzez które można rozciąć różne materiały. Rozróżniamy tu tarcze do ciecia i do szlifowania. Narzędzia te odróżniają się między sobą objętością przecięcia oraz gabarytami. Odpowiednia tarcza wesprze nas w pracach, dlatego powinniśmy dobierać typ narzędzia w zależności od materiału.

Najnowszą propozycją na rynku są tarcze diamentowe, które stosujemy do cięcia oraz szlifowania wysoce twardych tworzyw takich jak ceramika lub cegła. Trzeba nadmienić o tarczach diamentowych, które podzielone są na tarcze do cięcia () na sucho odkurzacze sucho mokro oraz na mokro. Jest to ważna uwaga, ponieważ trzeba wybrać odpowiednią tarczę do danej pracy, co zapewni nam bezproblemową pracę. Ich cena jest dosyć wysoka, jednakże marka zagwarantuje długoterminowe użytkowanie.

rękawice ochronne w kolorze niebieskim

Autor: Lindab Group
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadając swój warsztat wraz z potrzebnymi urządzeniami nie można pominąć o zabezpieczeniu. Spodnie robocze do pasa będą asekuracją przed ewentualnym poparzeniem lub pobrudzeniem. Ubranie ochronne powinno mieć pomocnicze kieszonki, które sprawdzą się w czasie robót. Zamknięcia na rzepy ułatwią wyciąganie rzeczy z kieszeń. Ciekawym rozwiązaniem jakie stosuje się w odzież ochronna są tzw. sznurki, do których można by doczepić akcesoria. Przydatne i praktyczne rozwiązanie kiedy w podczas pracy zabraknie nam „trzeciej ręki”. Jeżeli czynności wykonywane są na dworze trzeba zastanowić się nad ubraniem mającym odblaski. Gwarantuje to bezpieczeństwo oraz widzialność w trakcie niekorzystnej aury. Uzupełnieniem ubrania roboczego są buty ochronne. Sklepy proponują fachowe obuwie ochraniające stopy przed uderzeniami.

Wzmocniona struktura obuwia przeciwdziała sytuacjom, kiedy na stopę potrafią przypadkowo upaść ciężkie urządzenia. Decydując się takie buty warto przeanalizować antypoślizgową powierzchnię, która będzie się przydawać przede wszystkim w środowisku wilgotnym. Świetnym rozwiązaniem są również materiały, które są odporne na przetarcia czy inne mechaniczne uderzenia. Dla osób, które nie lubią sznurówek, wytwórcy proponują buty ochronne z wiązaniami na rzepy. Wygoda i ochrona jest dla każdego majsterkowicza, który poświęca się swej pasji podstawą.