O czym trzeba pamiętać przy szukaniu nowego mieszkania, jak sprawnie zdobyć na to środki finansowe.

Planują zakup swojego wymarzonego mieszkania przede wszystkim należy określić, w jaki sposób sfinansować taki nabytek. Biorąc pod uwagę wysokość zarobków w naszym kraju dość trudno będzie oszczędzić tak dużo, aby można było za te oszczędności kupić jakiś lokal mieszkalny. Przeważnie niezbędne będzie wzięcie kredytu, ale to z kolei będzie się wiązać z koniecznością załatwienia wielu spraw formalnych.

mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności niezbędna będzie wymagana zdolność kredytowa, tu najlepiej będzie, jeżeli dwie osoby będą się mogły wykazać odpowiednimi dochodami. W ostatnim czasie banki znacznie zaostrzyły kryteria oceny zdolności, ma to na celu przede wszystkim jakieś zabezpieczenie spłaty zobowiązań. Jeżeli rata kredytu miałaby być zbyt wysoka w stosunku do uzyskiwanych dochodów, to z otrzymaniem pozytywnej decyzji zapewne będą jakieś problemy. Dodatkowo ważną sprawą będzie posiadanie wkładu własnego. W przypadku droższych mieszkań wynosi on nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, po ostatnich zmianach szanse na dostanie kredytu na całość transakcji są raczej niewielkie.Kolejną ważną rzeczą przy zakupie mieszkania jest określenie, czy będzie ono nowe czy używane. Obie te opcje będą miały pewne zalety i wady, i warto przed kupnem dobrze się zastanowić nad wszystkimi aspektami.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (https://www.spacemanufacture.pl/), odnosząca się do cennych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

Starsze mieszkania są przeważnie położone w dzielnicach, które mają już pewną infrastrukturę, tak więc dużo prościej będzie zobaczyć, co tam się znajduje. Kontynuuj: .

rzeszów

Źródło: pixabay

Jeśli się ma małe dzieci, to rzeczy takie jak szkoły, przedszkola czy przychodnie są niezwykle istotne, i należy bardzo dokładnie sprawdzić, jak to w konkretnym miejscu wygląda. Może się bowiem okazać, że trzeba będzie codziennie robić dalekie wycieczki na jakieś sąsiednie osiedle, co może być dużym problemem organizacyjnym. Przy mieszkaniach stawianych na nowych osiedlach taki problem jest jeszcze bardziej widoczny, bo tam często nic tam nie będzie. Co prawda deweloperzy obiecują, że wszystkie potrzebne instytucje i obiekty powstaną, lecz czasem trzeba oczekiwać długie lata na spełnienie tych obietnic.