O czym należy wiedzieć przy zakupie mieszkania oraz od kogo dobrze byłoby je odkupić?

Zakup mieszkania to zazwyczaj najistotniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do zakupu własnego lokum bywa długa i kręta, dlatego też należy bardzo precyzyjnie upewnić się, czy tego typu lokata okaże się bezpieczna.

Wszystko jednak zaczyna się od ustalenia swego budżetu oraz ew. zdolności kredytowych. To niezwykle pomoże w wybraniu danego mieszkania. To, na co w głównej mierze należy zwrócić uwagę w czasie zakupu mieszkania, jest zależne w znacznym stopniu od tego, czy chodzi o mieszkanie z rynku pierwotnego, czy też wtórnego.

Miej na uwadze, że jesteśmy tam (https://archicom.pl/inwestycje/m-river-point/). Oczekujemy na Ciebie z nowymi postami, które są niezwykle ciekawe. Myślimy, że namówimy Cię do kliknięcia w ten link.

Jeśli chcemy nabyć mieszkanie od dewelopera, to kwestia jest nieco mniej skomplikowana, gdyż mieszkanie naturalnie jest nowe, zatem odchodzą kwestie odnoszące się do zużycia starych surowców. Warto jednak sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy dany deweloper nie ma zadłużenia. Możemy także sprawdzić daną spółkę w Urzędzie Skarbowym i zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o to, aby określić, czy dany inwestor budowlany nie zalega ze swymi zobowiązaniami.

sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast chcielibyśmy kupić trochę mniej kosztowne mieszkanie z rynku wtórnego, możemy korzystać z ogłoszeń lub nabyć mieszkanie od spółki, która prowadzi skup. Tego typu mieszkania są bardzo często albo w idealnym stanie technicznym, bądź to niedługo po przeprowadzeniu prac remontowych. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miejsce, w którym na pewno odnajdziesz interesujące propozycje. Ważne jest to, żeby mieć w pamięci, aby przed podpisaniem umowy i przed wpłaceniem zadatku lub przedpłaty, mieć na uwadze parę rzeczy.

Chodziłoby przede wszystkim o zbadanie historii nieruchomości, zatem tego, kto tam mieszkał i dlaczego lokal jest oferowany na sprzedaż. Warto sprawdzić akt notarialny i odpis z księgi wieczystej.