O czym należy pamiętać jeżeli planuje się kupić nowo wybudowane mieszkanie u dewelopera

Własne lokum to dla wielu rodzin jedno z największych pragnień, niestety w naszym kraju jest także marzeniem bardzo kosztownym. Niewielu osobom się udaje zakupić mieszkanie bez brania kredytu, przeważnie na wiele długich lat, a niestety jest sporo osób, które go z przyczyn finansowych nigdy nie otrzymają.

jadalnia

Źródło: www.morguefile.com
Jednak jeżeli ktoś ma odpowiednie finansowe możliwości i zdecyduje się na zakup, to musi pamiętać o paru istotnych rzeczach, ponieważ ich zlekceważenie może się skończyć poważnymi konsekwencjami. Najważniejszą rzeczą jest trafienie na odpowiednie mieszkanie. W większych miejscowościach przeważnie jest sporo inwestycji w większości dzielnic, więc w teorii jest w czym wybierać. Nowe mieszkania we wrocławiu na sprzedaż – nowe mieszkania do kupienia, można znaleźć i na starszych, już istniejących osiedlach, na których już istnieje cała niezbędna do wygodnego mieszkania infrastruktura, i na zupełnie nowo powstających, gdzie dopiero wszystko zaczyna się robić. Tu trzeba nieco uważać, bo jeśli osiedle będzie miało na przykład tylko jedną wyjazdową ulicę, która dodatkowo będzie z kamieni, to może się okazać, że na długi czas tak zostanie.

Osiedle Cztery Pory Roku

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Niezwykle istotną sprawą przy zakupie nowego lokum jest odpowiednie sprawdzenie dewelopera. Obecnie interesy kupujących są już dobrze ochraniane, więc sytuacje, gdy deweloper zgromadził środki na inwestycję po czym uciekał z nimi zostawiając dziurę w ziemi już się nie zdarzają. Jednak w dalszym ciągu ryzyko kłopotów nie jest małe, jeśli już przy rozpoczęciu inwestycji istnieją sygnały, że nie wszystko będzie tak jak należy. Niezbędnym elementem przy zakupie mieszkania, o czym niestety wielu ludzi nie pamięta, jest spisanie umowy przedwstępnej u notariusza. Dzięki temu w przypadku jakiś zawirowań związanych z ewentualnym odbiorem mieszkania będzie się miało dużo więcej praw niż wtedy, gdy umowa w ten sposób nie zostanie podpisana. Przed końcową decyzją należy też się dowiedzieć, jak wyglądają wcześniejsze budowy zrealizowane przez firmę deweloperską, bardzo pomocny będzie w tym przykładowo internet, na niejednym forum właściciele mieszkań dzielą się swoimi przeżyciami i opiniami w tym temacie.