Nowelizacje prawa budowlanego

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Od kiedy ceny lokali i działek zaczęły dramatycznie spadać coraz większa liczba mieszkańców Polski decyduje się na kupno własnego mieszkania bądź budowę domu.

Zapowiedzi na przyszły rok wskazują, iż sytuacja niewiele się zmieni, a nawet ta teraźniejsza może się jeszcze poszerzać.

To, co dla klientów tego typu inwestycji jest zbawienne dla developerów niestety staje się podstawową bolączką. Pomimo, że na rynku wartości sprzętów budowlanych ciągle rosną, za lokale użytkowe w stanie developerskim zapłacimy znacznie mniej. Wszystko to prowadzi do sytuacji, w jakiej inwestorzy osiągają mniejsze zyski. Kolejną barierą wydają się każdego roku zmiany prawa budowlanego, gdzie tylko znikome nowelizacje istotnie mogą wpływać na projekty inwestycji developerskich.

Prócz inwestorów czy developerów, za jakimi zwykle stoi kilku profesjonalistów, którzy czuwają nad właściwym dla nich procesem inwestycji, jak chodzi o normy prawne, każdy klient nowego lokum powinien zaznajomić się z obecnym prawem budowlanym. Obojętnie czy nabywamy na rynku wtórnym czy pierwotnym trzeba zaznajomić się z ustawami, bo prawo własności nieruchomości może przekształcić się niekorzystnie patrząc na nasze stanowisko.

By nie dać się wprowadzić w błąd należy przed zakupem nieruchomości odnaleźć konieczne informacje z zakresu prawa, na przykład w sieci. Wpisując frazę „ustawy prawo budowlane” wyświetli nam się lista tekstów związanych z obecnymi rozporządzeniami.

Masz chęć poznać prezentowany problem pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły .

To istotne, by nie dać się oszukać, często bowiem zdarzają się wypadki niedokończonych inwestycji, kiedy developer ogłasza upadłość, a nabywcy mieszkań pozostają z niczym.

Nowelizacja prawa budowlanego daje nam właściwy obraz nie tylko biorąc pod uwagę inwestycje developerskie. Wiedza na jej temat jest konieczna także w wypadku budowania domu wolno stojącego na swój rachunek. Przed rozpoczęciem budowy trzeba sięgnąć po najświeższe informacje najlepiej u ekspertów tej branży. W tym przypadku optymistyczny jest fakt, iż prawo budowlane zmienia się w stronę dużych uproszczeń szczególnie z zakresu biurokracji.