Najlepsze miasto dla młodych, czyli – mieszkanie wrocław.

We Wrocławiu, czyli czwartego co do liczby ludzi miasto w naszym kraju, jednego z niebywale rewelacyjnych miast dla uczących się. Wynika tak z licznej listy ofert mieszkań specjalnie przystosowanych dla osób studiujących.

mieszkanie wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Jak podaje jedna z wrocławskich gazet, w ubiegłym roku na rozpoczęciu roku akademickiego były ich więcej niż 122 tysiące .
Dla deweloperów przystosowanie kwater szczególnie pod oczekiwania tej części narodu,
jest jednym z niesamowicie rentownych interesów, lecz też niebezpiecznym. Młodzi są znani z czynnego,
mieszkanie wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
nocnego trybu życia, do którego starsi ludzie oraz rodziny z dziećmi, ogólnie ci którzy szukają ciszy
i stabilizacji, nie są nawykli. Jest to motywem mnóstwa interwencji funkcjonariuszy policji, a co najgorsze, zwykle przymuszonej wyprowadzki utrudniających innym egzystencję studentów.
Nic w tym zaskakującego.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wątki (http://elmet-produkcja.pl/ciecie-cnc) wyszukasz w następnym bardzo zajmującym artykule.

Sami byśmy mieli dość ciągle bawiących się w naszej klatce pełnych życia młodych ludzi. Kiedy w lokalu nad nami słychać dudniący o sufit bass i tańczących, śmiejących się głośno i śpiewających piosenki disco polo młodzików, a my musimy wstać rano do pracy, mamy prawo ukrócić ich psoty. Z drugiej strony, są jednak ci biedni studenci, którzy nie mają tak ustabilizowanego życia, nie mają wielu zobowiązań ani nie potrzebują budzić się rano. (Link) Co oni mogą uczynić, w sytuacji gdy nie ma mieszkań specjalnie przygotowanych pod ich potrzeby? Jeden deweloper z Wrocławia zdeklarował zająć się ich kłopotem. W nieużytkowanym już hotelu politechniki wybudował specjalnie przygotowane kawalerki. Blok przypomina wewnątrz akademik, z tą różnicą, że pokoje oferują standard apartamentu. W 12 metrowym pokoju typu studio…Tak, pokój ma jedynie 12 metrów kwadratowych, lecz deweloper zapewnia, iż spełnia on wszystkie oczekiwania przeciętnego studenta.

Niestety, dużym minusem jest ogromna cena – aż 89 tysięcy złotych za 12 metrów kwadratowych jest kwotą wykraczającą poza możliwości generalnie każdego studenta. Za podobną kwotę może on wynajmować mieszkanie za ponad 2200 złotych miesięcznie. Wiemy, że mieszkanie wielkości ponad 50 metrów kwadratowych jest warte niecałe 2000 złotych miesięcznie, wraz z rachunkami za media. [] Dlatego, mimo wszystko, lepiej wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło : „mieszkanie wrocław” i przeszukać nawet kilkadziesiąt stron
w poszukiwaniu dogodnego mieszkania, niż wydawać ogromną ilość pieniędzy, za którą można kupić

średniej klasy auto lub założyć firmę.
Poszukiwanie mieszkania wygodnego dla studenta nie jest łatwe, ale nie graniczy z cudem.
Zwykle po wybraniu kilkunastu ofert poprzedzonych około miesiącem poszukiwań można znaleźć
naprawdę eleganckie, wygodne i mieszczące się w dobrej lokalizacji mieszkania.