Na jaki dom się zdecydować? Warto go postawić samemu czy zakupić gotowy? Która wersja jest najlepszym wyborem?

Dom to poczucie bezpieczeństwa, to miejsce, do jakiego powracamy z chęcią. Mieszkanie to także ludzie, z którymi chcemy przebywać i cieszyć się ze swobody. W związku z tym, popyt na własne lokum nie zmniejsza się, a wręcz odwrotnie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy lepiej jest go wybudować czy może zakupić gotowy? Wybór jak się okazuje nie nie jest łatwy.

Budowa

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa domu wymaga nie tylko posiadania właściwej działki oraz zakupienia właściwych materiałów, ale dopilnowania wielu formalności. Sporo ludzi skarży się na biurokrację, z którą wiąże się samo rozpoczęcie budowy, a na tym nie koniec. Ponadto budowa domu to bardzo duże koszty, kupno działki, pozwolenia, projektu albo materiały budowlane Łódź. Często również wynajęcie firmy, nie każdy bowiem ma wiedzę i umiejętności, by podjąć się samodzielnej budowy.

Plusem tego typu rozwiązania jest bez wątpienia posiadanie domu, który spełnia nasze wszystkie wymagania. Budujemy bowiem dom swoich marzeń (tu oferta). Kupno domu, nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim musi nam odpowiadać miejscowość jak i jego położenie. Sporo osób, które decydując się na zakup domu są związane z pewnymi miejscami przez wzgląd na pracę, szkołę naszych dzieci, rodzinę itp. Przez to głównie zakres poszukiwań bardzo się zwęża.

Do tego nie wszystkie oferowane domy są na miarę naszych oczekiwań. Zdarzają się za małe, za duże, na nieodpowiedniej działce, do remontu, za drogie. Jak w związku z tym łatwo się przekonamy, to co wydaje się w teorii nie aż tak trudnym zadaniem, w praktyce bywa o wiele trudniejsze. Decydując się na zakup domu – odkryj serwis -, dobrze jest zwrócić uwagę nie tyle na jego wygląd co stan w jakim się znajduje. Domu nie kupuje się na rok czy dwa. Ma on nam służyć latami. Dlatego też jego stan techniczny ma tutaj ogromne znaczenie.

Budowa domu
Patrząc na kwestie finansowe, nie można powiedzieć, że jedno rozwiązanie jest z pewnością tańsze, a inne droższe. Tutaj takiego porównania zrobić się nie da, gdyż wszystko jest zależne od naszych wymagań. Cena naszego lokum, zarówno kupowanego jak i stawianego od podstaw uzależniona jest od bardzo wielu czynników (). Dlatego też, warto poznać swoje możliwości finansowe, aby móc dokończyć budowę albo też kupić dom, który będziemy mogli np. właściwie dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

Szukając jednej odpowiedzi na postawione pytanie, możemy czuć rozczarowanie, ale niestety takiej nie ma. Decyzja jest zależna od nas samych i to kupujący muszą rozważyć plusy oraz minusy dla obu wariantów. Z całą pewnością wybór nie jest łatwy, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Posiadanie własnego domu jest jednak rzeczą ważną w życiu każdego z nas. Kto nie chciałby poczuć się, iż jest w swoim własnym wymarzonym domu? Zapewnić najbliższym bezpieczeństwo?