Kominek jako odwieczny znak domowego ciepła – chciałbyś mieć go w mieszkaniu?

Kominek stanowi nieprzemijający symbol domowego ogniska. Wielu ludzi, którzy urządzają własny dom planuje zamontowanie kominka. W czasie jesienno- zimowym ogrzanie się przy ciepłym kominku jest w stanie okazać się wspaniałą postacią relaksu. Jest nie tylko pożyteczny, ale i doskonale podkreśla nastrój każdego domu.

Kominki Kraków odróżniają się rodzajem rozwierania drzwiczek, liczebnością szyb i wykończeniem. Drzwi mogą być jednostkowe, otwierane na boki, podnoszone do góry, chowane pod wkład, a również dwuczęściowe. Kominki Tarnów wyekwipowane są w drzwiczki z żaroodpornego szkła, lub szkła ceramicznego. Oszklenie jest płaskie, panoramiczne, względnie pryzmatyczne. Kominek może mieć przeszkloną jedną, dwie, czy też nawet trzy ścianki.

Dlatego że szyby niezwykle szybko ulegają zanieczyszczeniu z racji osiadania na nich sadzy, warto zastanowić się nad paleniskiem z kurtyną napowietrzną, albo z szybami samoczyszczącymi. Kominki potrafią być zaopatrzone w szyber, czyli przepustnice, które służą do regulacji siły ciągu, co oddziałuje na zmianę wydajności paleniska. Oprzyrządowanie kominka tworzą również uchwyty i gałki jakie muszą być skonstruowane z materiałów nienagrzewających się – sprawdź, jakie akcesoria do malowania potrzebujesz.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Jeżeli kominki Byrski mają grzać całe mieszkanie, należałoby zwrócić uwagę na to, aby zamontować do kominka armaturę rozprowadzającą ciepło do innych wnętrz. W takim układzie, niezbędne jest zastosowanie rurek termoizolacyjnych, oraz specjalistycznych wiatraków, jakie rozprowadzą ciepło do pozostałych pomieszczeń. Koszty instalowania kominka uzależnione są od półproduktów wykończeniowych, również wkładu. Przydadzą się także akcesoria malarskie, by porządnie wykończyć całe pomieszczenie.
Meble powinny być ustawione w sporej odległości od kominka.

Jeżeli zorganizujemy wnętrze w taki sposób, iż komplet wypoczynkowy będzie niedaleko kominka, wówczas nadwyżka ciepła może z czasem oddziaływać na stan mebli – modne kominki tarnów. Drewno, jakie przeznaczamy na opalanie w kominku, powinno być składowane po ścięciu co najmniej przez okres 2 lat. Dzięki temu, maksymalnie zredukujemy jego wilgotność, zwiększając tym samym jego wartość opałową.