Kolorowe fototapety

Autor: nouknouk
Oryginalne aranżacje wnętrz świetnie łączą się z nowoczesnym stylem. Pole do popisu jest spore, więc efekt jest zależny od wyobraźni, ale też od gustu.

Jeżeli interesuje Cię omawiana kwestia, zerknij na źródło (http://www.dworzecwilhelma.pl/pl/) tam zamieszczone też Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij tu.

Ściany to największe wyzwanie. Tapeta, lateksowa farba, a może lepiej odmienić zupełnie mieszkanie?

W latach 90-tych przyszła moda na tapety, które rywalizowały z gustowną boazerią. Pomalowanie pokoju jest najbezpieczniejsze, daje też możliwość błyskawicznej zmiany, gdy chcemy wymienić kolor. Przestaliśmy też obawiać się mocnych kolorów i testowanie kolorów w eleganckich domach jest standardem. Czarno-różowa kuchnia jest odważnym pomysłem, jednak takie kompozycję można obejrzeć osobiście, nie jedynie w katalogu.

Naklej sobie drzewo

Coraz popularniejsze są naklejki na ścianę . Awangardowe szlaczki, retro bratki albo drzewa w przeciwstawnym do ściany kolorze. Wystarczy wybrać dobre miejsce i z marszu ozdobić je odpowiednim wzorem – podobnie błyskawicznie można się go pozbyć. W pokoikach dziecięcych, tuż nad spaniem można przykleić króliczka z ulubionej dobranocki i budować całe historie z postaciami kreskówki. Poza tym można też zamienić pokoik malucha w kolorową łąkę.

Dzieła sztuki na ścianie

Fototapety mogą kojarzyć się znowu z końcem wieku i nieśmiertelną meblościanką, ale obecnie nie muszą pokazywać leśnego wodospadu. Nowoczesna fototapeta może przedstawiać to, czego chcemy. Miłośnicy pięknych zdjęć wybiorą rzeczywiście wyjątkowe fotografie dzikiej natury lub zdjęcie panoramiczne nowoczesnego miasta, co ładnie komponuje się industrialna konwencją. Dziwne obrazy nie powinny wypełniać całej, największej ściany, dobrze, by zostały wprowadzone jako najważniejszy punkt, ale razem z pasującym kolorem farb.

Panele szklane

W kuchni, a nawet łazience tak naprawdę nie musi rządzić glazura. Panele ze szkła to kolorowa propozycja dla wymagających. Pomiędzy blatem a rzędem szafek można zamieścić sobie widok na panoramę Paryża albo rustykalne wzory na szklanych płytach. W łazience szkło w kolorze soczystej limonki, dobrze podsycone światłem, może zrobić piorunujące wrażenie na domownikach. To faktycznie pomysł dla ceniących sobie ekstrawagancję połączoną z elegancją.