Kilka istotnych słów odnośnie widłowych wózków

Transport towarów w dużych halach magazynowych, ale również w większych powierzchniowo marketach nie należy do zadań łatwych. Rozładunek oraz przewiezienie często bardzo ciężkich produktów znacznie ułatwiają specjalne wózki.

Rozładunek

wózek widłowy

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

towarów, a później przewiezienie tych produktów do magazynów to zajęcie wymagające ogromnej siły fizycznej. Często produkty, które trzeba przewieźć do magazynu ważą kila ton. Właśnie dlatego w magazynach, lecz również w hurtowniach lub w sklepach bardzo często rozładunek i przewożenie towarów, gdzie następnym krokiem jest rozkładanie ich na półce odbywa się za pomocą specjalistycznych wózków. Wózek widłowy staje się mimo wszystko bezużyteczny, kiedy nie będzie w nim wideł. Widły do wózków widłowych wyprodukowane są zawsze ze stali. Wśród komponentów, które stosuje się w w takim sprzęcie widły do wózków widłowych są stosowane najczęściej – oferta widłów do wózka widłowego. Dzisiaj w wózkach widłowych wykorzystuje się różne gatunki napędu. Można więc zakupić wózek z silnikami spalinowymi, gazowymi albo elektrycznymi. Akumulator do wózka widłowego umożliwia jego wykorzystanie wewnątrz hal. Akumulator do wózka widłowego to inaczej bateria (zobacz też: bateria do zlewu gastronomicznego) trakcyjna. Ze względu na bezawaryjną pracę sprzętu widłowego trzeba pamiętać, iż powinna być ona regularnie podładowana. Warto sprawdzić: Firma BETARET.

wózek widłowy

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Wspomniano już wcześniej, iż podnoszenie i opuszczanie ładunku umożliwiają komponenty sprzętu widłowego. Najczęściej są to specjalne widły. Mają one zazwyczaj kształt literki L. Przy ich montażu niezbędny jest specjalistyczny pionowy maszt

.

Architekci sprzętu widłowego stale pracują nad bardziej nowoczesnymi elementami sprzętu widłowego. Z tego względu w sprzedaży będą dostępne modele sprzętów wózkowych, których maszt został w taki sposób zaprojektowany, iż może on być przechylany. Opcja ta zwiększa znacznie możliwości wykorzystania tego sprzętu. W chwili obecnej wykonywane są rozmaite typy sprzętów widłowych. Różnią się one między innymi maksymalną ładownością. Najprostszymi modelami można przewozić i rozładowywać produkty ważące setki ton. Także modelami bardziej zaawansowanymi technologicznie można rozładowywać oraz przewozić dużo cięższe produkty, nawet te, które mogą ważyć kilka ton.