Kiedy stan podłoża ma znaczenie przy ocieplaniu budynku?

Duża część osób, które są posiadaczami domów wolnostojący wie, że najwięcej ciepła wydostaje się przez dach. Z tego też powodu tak często stosowane jest aktualnie docieplenie budynków przy pomocy chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą wynikającą z zastosowania takiego materiału jest to, że ocieplanie budynku jest o wiele bardziej dokładne.

W przeciwieństwie do tak tradycyjnych materiałów jak wata mineralna czy też płyty styropianowe, ocieplanie np. poddasza pianką jest znacznie bardziej dokładne. Jest to możliwe, ponieważ pianka nie jest dowożona na plac budowy jako przygotowane płyty. Tworzy się ją dopiero na miejscu budowy oraz rozprowadza przy pomocy specjalnego urządzenia.

Nie sądzisz, że to jest bardzo dobry moment, aby uzyskać stuprocentową gwarancję, że umieszczone dane są zgodne z prawdą? Jeśli tak, to ten zweryfikuj tekst (https://www.partnerzy.pl/) tutaj.

Dlatego też nie powinniśmy takiej czynności robić sami, tylko zdać się na pomoc fachowców.

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postępować, jeśli chcemy zrobić docieplenie ścian budynku. To niezwykle ważny moment czy to budowy, czy to remontu dowolnego, zwłaszcza dużego domu. Nim jednak rozpoczniesz np. układać płyty styropianowe, konieczne jest wykonanie wielu odmiennego rodzaju prac. Przykładowo nim zaczniesz jakiekolwiek prace odnoszące się do ocieplanie domu, zbadaj uprzednio stan podłoża, gdyż ma to ogromny wpływ na solidność wykorzystanego systemu ociepleniowego. W przypadku nowych budynków przeważnie nie ma z tym problemu , ale jeśli pragniemy ocieplić stary budynek, jakość podłoża zaczyna mieć duże znaczenie.

W takich przypadkach należy zwrócić dużą uwagę na nośność tynków. Początkowe informacje może dać samo delikatne opukanie ścian. Jeżeli usłyszymy głuchy dźwięk, może to symbolizować problemy.