Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w aranżacji mieszkania ważne bywają przeróżne dodatki i meble, ale również drzwi

Niezależnie od tego, co wydaje się nam najistotniejsze w designie mieszkania, to przecież trzeba zatroszczyć się o takie rzeczy jak podłogi czy drzwi.

człowiek

Źródło: flickr.com
www

Autor: c.lucian
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi pokojowe to dość istotna sprawa, choć często są cichym elementem wystroju. Każdy skupia się na oknach czy kolorze ścian, a to przecież drzwi mogą być zarazem fantastycznym elementem dekoracyjnym, jak i praktycznym. Nikt chyba nie wyobraża sobie, żeby nie mieć w domu drzwi do toalety oraz sypialni. Drzwi mogą być zrobione w tradycyjnej stylizacji. Będą wtedy wykonane z drewna. Jednakże jeżeli nasz dom chcemy urządzić nowocześnie, to powinniśmy wybrać całkowicie inny rodzaj drzwi. Dobrym pomysłem będą takie, które wykonane są ze szkła. Mogą mieć one metalowe albo drewniane uzupełnienia, ale nie jest to wymagane. Nieważne, które drzwi się nam najbardziej podobają, istotne jest to, żeby producent drzwi wewnętrznych miał dobrą opinię pośród innych klientów. Należy je poczytać i tylko wtedy wytypować najbardziej nam odpowiadającą wersję. Pamiętajmy o tym, że niekiedy lepiej będzie dopłacić aniżeli kupić coś fatalnej jakości, co po kilku latach będziemy musieli wymienić. Nasze drzwi mogą mieć również akcent, który sami wybierzemy z oferty lub zaprojektujemy.

Na szkle mogą to być wyryte różne motywy (przykładowo kwiatowe), a w drewnianych drzwiach możemy wstawić różne szybki. W ogóle nie muszą być one prostokątne. Możemy zażyczyć sobie zupełnie coś innego — otwór z szybką w kształcie serca lub gwiazdki.