Jakiej grubości materiałem izolacyjnym trzeba ocieplić dach?

Nieocieplone połacie dachowe mogą się stać fortelem ucieczki ciepła z domu. Należyte Ocieplenie dachu jest szczególnie istotne jeżeli pragniemy zagospodarować powierzchnię poddasza i urządzić tam wnętrza mieszkalne.

Dach możesz ocieplić między innymi: styropianem, polistyrenem ekstrudowanym. Ocieplenie połaci dachowych powinno być w taki sposób dobrane, aby dach realizował wymogi wymogów technicznych. Grubość ocieplenia zależy od użytego materiału izolacyjnego. Wełna mineralna jest to wciąż najpopularniejszy surowiec użytkowany do ocieplania dachów. Tą pozycję zawdzięcza głównie dobrej izolacyjności termicznej a także sprężystości, co przy montażu między krokwiami dachowymi jest wyjątkowo istotną cechą – wełną można szczelnie wypełniać przestrzenie pomiędzy drewnianymi elementami konstrukcyjnymi dachu. Skosy mansardy ociepla się lekkimi płytami albo matami o wysokiej sprężystości (maty będą troszeczkę tańsze od płyt). W sprzedaży są też dostępne specjalne płyty styropianowe określone do ocieplania pomiędzy krokwiami. Posiadają podłużne nacięcia powiększające gibkość.

Kliknij ochoczo ten link – znajdziesz tam tak samo zajmujące informacje. To wiarygodny tekst (http://www.szklarz.net/kabiny-i-parawany/), który też jest godny uwagi!

Są produkowane z polistyrenu grafitowego o wyższej izolacyjności termicznej. Zwykły twardy styropian może być natomiast użyty do wykonywania ocieplenia podkrokwiowego. Styropian spadkowy natomiast przeznaczony jest do wykonywania izolacji termicznej i odwodnienia dachów płaskich.

Betonowa fasada budynku

Autor: kurzkarl74
Źródło: http://www.flickr.com
Płyty zrobione z polistyrenu ekstrudowanego są twarde, mają kapitalną izolacyjność termiczną jak też nie wchłaniają wody.

Najkorzystniej stosować je jako nakrokwiowe ocieplenie, układane pod pokryciem. Płytami z polistyrenu możemy też ocieplać krokwie od dołu, co jednak obniża pomieszczenie o parę centymetrów.