Jakiego typu drewniane meble zakupić?

Drewno to niezwykle szlachetny i wyjątkowy materiał, jaki z powodzeniem się sprawdzi w pomieszczeniach w praktycznie każdym stylu. Poszczególne odmiany będą mieć jednak własną unikalną estetykę, właściwości, zabarwienie, rysunek oraz trwałość.

Powinniśmy o tym pamiętać planując mieszkanie oraz stosownie dobrać gatunek drewna do wnętrzarskiego stylu. Drewno akacji jest nadzwyczaj ozdobne.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej danych na omawiany temat, to znajdziesz je z pewnością pod tym odnośnikiem (http://www.placezabaw.com.pl/rodziny/dog-city/), gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Jasnobrązowe, wpadające czasami w trochę różowe odcienie, ma przeważnie bogate oraz wyraźne usłojenie. Jest bardzo twarde oraz odporne na grzyby i owady, dlatego często stosuje się je w wytwórczości mebelków ogrodowych.

Wnętrze

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Stosunkowo jasne, stonowane jak też zwarte brzozowe drewno, to z kolei surowiec uniwersalny. Jest dość ciężkie, bardzo często wykorzystywane w fabrykacji mebli oraz lubiane przez cieślów. W swoim naturalnym wybarwieniu świetnie sprawdza się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim. Bukowe drewno to kolejny popularny i wszechstronny gatunek drewna. Powszechnie używany w przemyśle meblarskim, przez wzgląd na swą gładką budowę. Jest twardy, doskonały do wytwórczości mebelków poddawanych dość silnym obciążeniom. Dębowe drewno to pewien z najbardziej popularnych, najbardziej sprawdzonych gatunków drewna. Jest leciutkie, jednak równocześnie bardzo trwałe. Pośród ojczystych gatunków drewna, surowiec pozyskany z dębu jest również w największym stopniu odporny na wilgotność.

Niedrogie i piękne jest niewątpliwie drewno sosnowe, szczególnie w stanie surowym. W takim wypadku potrzebna nam także będzie lakierobejca do drewna. Sosnowe drewno szczególnie polecane jest alergikom.