Jakiego rodzaju wady oraz zalety mają dachówki ceramiczne? Jak długi okres gwarancji na tego typu pokrycie najczęściej obowiązuje?

Osoby, jakie planują zmianę poszycia dachu, na pewno zastanawiają się nad wadami i zaletami różnych możliwości. Jest to temat istotny, ponieważ ma ogromny wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Jakie są więc wady i zalety dachówek z ceramiki?

Ogromną zaletą takich dachówek jest ich wytrzymałość. W teorii mają one służyć nam około stu lat, jednak często i po tym okresie pełnią one swoją rolę świetnie. Nawet gdy dojdzie do uszkodzeń pojedynczych sztuk dachówek, możemy wymienić je z łatwością. Nie trzeba zatem jak w przypadku połaci o większych powierzchniach, naprawiać dużej płaszczyzny, co z pewnością zmniejsza koszty remontu. Drugim istotnym plusem jest na pewno długi okres gwarancji.

Czy chciałbyś zobaczyć rozpatrywany temat z innej strony? Jeśli tak, to zdobądź ważne informacje (https://na-technology.pl/sonda-pomiarowa/), które zaprezentowane są na tej stronie.

Jest to jakby potwierdzenie wcześniejszego opisu trwałości dachówek. Wytwórcy chcąc potwierdzić doskonałą jakość własnych produktów, dają gwarancje trzydziestoletnie a nawet pięćdziesięcioletnie.

Dużą zaletą dachówki ceramicznej jest bez wątpienia jej estetyczny wygląd. Obecnie wybór kolorów i kształtów jest tak duży, że znajdziemy coś idealnego. Oprócz tego warto pomyśleć nad dachówką glazurowaną, jaka ma ładny połysk, a do tego dłużej nie obrasta mchem. Trzeba wiedzieć, iż dachówka ceramiczna da nam dobrą wentylację domu. Przepuszcza ona powietrze, a zarazem świetnie chroni ona przed deszczem i śniegiem. Oprócz tego świetnie tłumi dźwięki z zewnątrz, dlatego dom wydaje się być bardziej cichy. Więcej wiedzy pozyskasz pod linkiem Weinerberger

Czerwony dach

Autor: Fama PR
Źródło: Fama PR
Jednak faktycznie nie jest ona najtańsza. Dlatego, jak interesuje nas dachówka ceramiczna cennik musimy przejrzeć na samym początku, by wiedzieć jakich wydatków się spodziewać. Poza tym warto zdecydować się na profesjonalną wycenę, aby uzyskać dokładny koszt nim zdecydujemy się na taki zakup. Taka osoba wyceni dokładnie nie tylko koszt za metr kwadratowy dachówek, ale również koszt większych elementów, jak choćby dachówek wentylacyjnych, które w dużym stopniu podwyższają koszty inwestycji. Następny minus to waga tej dachówki. Należy sprawdzić dokładnie czy więźba dachowa wytrzyma jej ciężar, który potrafi dochodzić nawet do 75 kilogramów obciążenia na metrze.

Przy zakładaniu tego typu poszycia pamiętajmy by użyć membrany dachowe. Jest to świetna ochrona termoizolacyjna, która ochroni również przed zawilgoceniem. A trzeba wiedzieć, że zawilgocony dach to większa strata ciepła.