Jakiego rodzaju role pełni styropian w wypadku szalunku traconego?

Budowa domu przy pomocy styropianowych szalunków jest dosyć niedrogim wyjściem oraz można to zrobić niewielkim nakładem pracy. Części posiadają długość od 1 do 2 metrów i wysokość 60-70 centymetrów.

Są naturalnie bardzo lekkie, zatem przy budowie budynku mogłyby pomagać panie czy też także dzieci.
Dzięki specjalnemu spasowaniu i ukształtowaniu pojedynczych składników wykonywane w ten sposób czynności postępują bardzo szybko. Wykonywany za pomocą tego typu składników szalunek szalunki stropowe altrad tracony wykonuje się używając elementy, które wytwarzane są w postaci prostokątnych bloczków, które przynoszą na myśl nie mające dna skrzynki. Są one szalunkiem dla wlewanego do nich betonu. Budowanie poszczególnych murów jest podobne do tradycyjnego murowania z cegieł czy pustaków. Trzeba je tworzyć warstwami na tzw. mijankę, przy czym nie używa się żadnej zaprawy, ponieważ jest ona zastąpiona przez odpowiednie otwory czy ząbki w krawędziach. W puste miejsca należy wkładać zbrojenie, które potem jest zalewane betonem.
płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie jednej powłoki, która obejmuje wszystkie ściany domu. W takim systemie beton tworzy szkielet oraz jest to surowiec nośny. Styropian z kolei na pierwszym etapie jest oszalowaniem dla wymienionego betonu, z kolei gdy on już wyschnie, stanowi doskonałą warstwę izolacji termicznej. Wydawałoby się, że jest to znakomita technologia. Jest ona szybka, tania i nie żąda specjalistycznej wiedzy.

Jednak to jedynie częściowa prawda, ponieważ mury wykonane w taki sposób cechują się niezwykle niewielką paroprzepuszczalnością, więc niezbędna jest dodatkowy system wentylacji. Tego typu system może być automatyczny albo grawitacyjny.