Jakiego rodzaju pokoje muszą być zawarte na planie hotelu?

Duże pokoje z dostępem do indywidualnej toalety oraz tarasu, z jakiego można by podziwiać piękne obrazy. Ponadto wnęki na bar oraz na prywatny sejf. Obszerne, a tym samym wyjątkowo wygodne łóżko oraz oddzielna garderoba.

Tak powinien zostać urządzony niejeden pokój hotelowy. Żeby tak było w praktyce, najpierw musi być przygotowany odpowiedni plan.

I to nie tylko samego pokoju, lecz i cały projekt hotelu. A tego typu mógłby być zachowany tak w stylu typowym, jak i modernistycznym. Wiele zależy od lokalizacji, czyli m.in.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowała Cię zawartość naszego artykułu, to doczytaj również (https://www.krypton.wroclaw.pl/oferta/szyby-hartowane/) kolejne niebywale pasjonujące informacje w nowym poście.

planu urządzenia terenu, jak i wymogów samego inwestora. Jeżeli idzie o wnętrze budynku, jest ono projektowane w biurze architektonicznym w analogiczny sposób, jak plan budynku wolnostojącego. Są na nim zatem m.in. rzuty pojedynczych kondygnacji, na których znajdują się wymiary wszystkich znajdujących się w tamtym miejscu miejsc. Należałoby jednak pamiętać, że w wypadku tego typu budynków, na plan trzeba wnieść również inne pomieszczenia. Zaliczają się do nich skrytki na brudną pościel czy na środki czyszczące. Poza tym budynki takie jak motel czy właśnie hotel, powinny mieć osobną część noclegową i restauracyjną. Ta z kolei wymaga naturalnie takich pomieszczeń jak kuchnia czy chłodnia.

projekt hotelu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu budynki powinny także mieć podpiwniczenie, w jakim znajdowałaby się m.in. kotłownia. Ważne są również pomieszczenia administracyjno – socjalne, wentylatornia czy też magazyny.

Jeżeli chodzi o materiały budowlane, to taki projekt hotelu powinien brać pod uwagę ściany zbudowane przykładowo z pustaka ceramicznego o szer. 29 cm czy też styropianu o grubości 10 centymetrów. Całość mógłby pokrywać tynk zewnętrzny.