Jakie sprawy powinno się sprawdzić, wybierając firmę, która para się wywozem odpadów i gruzu?

W każdym domu i w zakładzie przemysłowym każdego dnia wytwarzane są odpady, jakich trzeba się w stosowny sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o takie kwestie troszczą się spółdzielnie mieszkaniowe, we własnej firmie natomiast musimy wyszukać odpowiedni zakład, który zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe powinny być wywożone przez specjalną ekipę, która w dozwolony sposób je unieszkodliwi i usunie.

Co mieć na uwadze, szukając specjalisty w wywozie odpadów?

Po pierwsze niezbędne są zezwolenia na prowadzenie wskazanej działalności, zarówno w zakresie składowania odpadów, jak też ich transportu. Musi działać w zgodzie z aktualnymi rozporządzeniami, inaczej mogą być na nią nałożone kary pieniężne. Po drugie firma musi mieć flotę pojazdów ciężarowych, dzięki którym możliwe jest realizowanie zleceń oraz transportowanie wszelakiego typu odpadów, także gruzu.

Pojemnik na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

Następną sprawą jest punktualność firmy. W umowie musi być starannie określony czas odbioru odpadów i gruzu, aby klient nie musiał tracić nerwów, gdyż firma nie przyjechała zgodnie z planem, przez co odpady zalegają przed budynkiem. Istotny jest też sposób kontaktowania się z firmą. Najkorzystniej jest, gdy klient sam może zadecydować czy chce zgłaszać zlecenia mailowo czy telefonicznie. Każdy preferuje inny typ kontaktu, ponieważ może nie mieć czasu na przykład wykonywać telefonów, a maila można napisać w każdej wolnej chwili.

Obecnie praktycznie każdy z zakładów prowadzących tego rodzaju działalność posiada swoją witrynę internetową, na której udostępnia formularz zamówienia, jeszcze bardziej ułatwiający rozpoczęcie współpracy. Miej też na uwadze czy firma jest elastyczna i potrafi podejmować się kompleksowych, bardziej złożonych zamówień. Gdy zawarłeś umowę na dłużej, możesz zapytać o sprzyjające rabaty, co znacznie zmniejszy koszty najmowania ekipy trudniącej się wywozem odpadów.

Jeżeli zaś masz w planach remont, musisz zgłosić do firmy, iż będziesz chciał wywieźć kontener na gruz bydgoszcz budowlany. W tym celu potrzebne są bowiem specjalne pojemniki o większych gabarytach i bardziej wytrzymałych. Pojemniki są przeważnie udostępniane na parę dni, a gdy potrzeba nam więcej czasu na sprzątnięcie terenu, należy skontaktować się z konkretną firmą i ustalić inne warunki współpracy. Pamiętaj o powyższych wskazówkach, a nie będziesz mieć trudności z wywożeniem odpadów przemysłowych.