Jakie są zalety korzystania z cegły ceramicznej?

wiele osób to przyzna – dom z cegły jest najlepszy, bo ponadczasowy i niesamowicie trwały. To wszystko najprawdziwsze informacje, a ci, którzy tak twierdzą poznają jeszcze inne argumenty jak to się dzieje, że cegła ceramiczna to tak dobra jakość.

Elewacja z cegły Fraza

Autor: Escadra Publica
Źródło: Escadra Publica

Spośród zalet cegły ceramicznej należy wymienić najistotniejsze.Walor estetyczny. W tym niewątpliwie bardzo istotnym akapicie jest największa z wartości cegły – długotrwałość i wciąż tak samo dobry wygląd. Istotnie, cegła wydaje się być stale taka sama, nie jest podatna na zmianę koloru, dzięki czemu wygląda pięknie przez długi czas (szerzej o tym).

Odporna na płomienie. Wytrzymałość jest niesamowita, ściana z takiego budulca wykazuje się odpornością aż do 4 godzin. Nie dość, że tak długo może zabezpieczać nasz dobytek, to ponadto nie wydziela przy tym niebezpiecznych związków.

Świetna akustyka. Co prawda, w tym wypadku liczy się też stosownie dobrana masa, w takim wypadku na pewno można być pewnym, iż w mieszkaniu będzie cicho. Mamy też pewność, że dźwięki nie wydostają się na zewnątrz, na przykład, gdy podnosimy głos.

Trwałość.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!

Cegła odznacza się dużą wytrzymałością, amówimy tu o całym mnóstwie szkodliwych czynnikach. Warto wskazać doskonałą trwałość na uszkodzenia mechaniczne, zmieniające się temperatury, na ucisk… Taki budynek z powodzeniem będzie istnieć ponad sto lat.

Doskonały termostat. Z jednej strony cegła (przejdź do tej strony http://olszewscy.org.pl/-kliknij na to łącze) magazynuje ciepło, więc w zimę nie musimy się martwić, że będzie chłodno i niesympatycznie, z drugiej – w lato bardzo dobrze chłodzi, wiec ukryjemy się skutecznie przed nieprzyjemnym skwarem.

Odporna na zanieczyszczenia. Elewacje z cegły są wolne od brudu czy pyłu (sprawdź więcej na tej stronie). Wpływa to na sporą oszczędność – nie musimy martwić się, że konserwacja elewacji pochłonie sporą część budżetu. Jeśli pojawią się zanieczyszczenia, to możemy być pewni, że deszcz sobie z nimi poradzi.

Przyjazne. Budynki z cegły są odpowiednie dla ludzi. Cegła bowiem złożona z gliny, która jest surowcem naturalnym. Nie bez przyczyny o domach z cegły mawia się, że są bezpieczne i zdrowe dla ich mieszkańców.

Ekonomiczne. Prawdą jest, że na budowę budynku z cegły wydasz większą ilość gotówki niż na konstrukcje z innegobudulca, lecz dzięki długowieczności i wytrzymałości, ta lokata długoterminowa będzie najbardziej ekonomiczna.