Jakie powinniśmy mieć zabezpieczenia przeciwpożarowe? Co jest niezbędne jeśli wybuchnie pożar? O czym pamiętać?

Nie ma w tym nic dziwnego, jak dom jest kojarzony z poczuciem bezpieczeństwa, natomiast czy faktycznie zawsze jesteśmy bezpieczni w miejscu zamieszkania? Do jednych z częściej występujących zagrożeń można zaliczyć pożary, jakie niestety mogą wybuchnąć w każdym domu, więc musimy być przygotowani na każda ewentualność.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Czy chcielibyśmy tego czy nie, co jakiś czas dochodzą do nas wieści o wybuchających pożarach, jakie kończą się czasem śmiertelnymi ofiarami. Dosyć często winę za wybuch ognia ponoszą sami ludzie, którzy nie za bardzo dobrze zatroszczyli się o własne bezpieczeństwo, ponieważ nie wyposażyli domu w odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Mało tego nie stosują się do podstawowych zasad. Takie zabezpieczenia zaś powinny znaleźć się w każdym miejscu, gdzie się gotuje, ogrzewa czy korzysta z urządzeń elektrycznych- ochrona przeciwpożarowa.
Dom może być uznany za bezpieczny tylko wtedy, jak zostanie dobrze zabezpieczony przed pojawiającymi się żywiołami, jak przykładowo pożar. Zadaniem zabezpieczeń jest nie sama ochrona przed pożarem, ale również przed ewentualnym działaniem płomieni. Z pewnością dla bezpieczeństwa warte zamontowania są czujniki dymu.

Zapraszamy – naciśnij tutaj pistolet nadmuchowy i przeloguj się na inną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie oraz fachowe informacje.

Jest to urządzenie, jakie będzie stanowić podstawowe wyposażenie każdego domu. Niestety nie ustrzeże ono domowników przed pożarem, ale jest w stanie uratować im życie, ponieważ dosyć wcześnie jest w stanie ostrzec przed rozprzestrzeniającym się ogniem. Z pewnością musimy mieć gaśnicę. Na każdej jest etykieta z informacją o jej przeznaczeniu i sposobie użycia. Gaśnice dla domów są uniwersalne, posiadają mały ciężar, są nieskomplikowane w działaniu, dlatego do ich użycia nie potrzeba jakiegoś przeszkolenia. Mają ekologiczny oraz nietoksyczny środek do gaszenia.

strażacy, straż pożarna

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowania domowego najlepsze są gaśnice proszkowe, które skutecznie gaszą większość materiałów. Pomocny może być także koc gaśniczy, który wykonany jest z włókna szklanego. Ma powierzchnię mniej więcej trzech metrów kwadratowych, przy jego pomocy możemy ugasić przykładowo zajęte od ognia ubranie. Te powyższe trzy rzeczy to niezbędne podstawy, natomiast warto pomyśleć o innych rzeczach bardziej zaawansowanych, przykładowo sterowanie bram.

Będziemy dzięki temu czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie- sterowanie bram przeciwpożarowych. Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo warto zrobić wszystko co w naszej mocy by nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.