Jakie drewniane okna wziąć do własnego mieszkania

Zanim zawita ostra zima warto przyjrzeć się oknom w swoim mieszkaniu czy domu. Często oczekują one naprawy nierzadko też całej wymiany. Warto to uczynić przed zimą, aby ujemna temperatura nie zawitała do naszych domów przez szpary uszkodzonych okien.

Obecnie dostępna jest szeroka oferta, biorąc pod uwagę okna. Szczególnie wylicza się dwa modele: to okna PCV oraz okna drewniane (RK Styl). Oba modele mają swoje ujmy oraz pozytywy. Okna PCV mają już za sobą lata swojej sławy, teraz nadeszła kolej na te drugie. Okna (zobacz również – przemiał pvc) drewniane zrobiły się dziś bardzo znane, montuje się je również w domach jak i mieszkaniach. W obu przypadkach sprawują się wyśmienicie. Nie są to już modele okien które pamiętamy z dawnych lat – tamtym daleko było do ideału, dzisiaj innowacyjna metoda wyrobu oraz świetna konstrukcja gwarantuje należytą jakość opisywanego wyrobu.
Okna drewniane są sztywniejsze od okien z ramą PCV, nie jest też faktem, że gną się pod wpływem promieni słonecznych (najlepsze okna drewniane w Świdnicy). Właściwa impregnacja powoduje również, iż nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na działanie insektów czy wszelkiego rodzaju grzybów. Fakt, że posiadają one bardziej sztywną konstrukcję efektywnie działa na ewentualnych złodziei, przez nie trudniej jest się włamać. Następną zaletą jest to, że do mieszkania w mniejszym stopniu dociera rumor z ulicy niż w przypadku okien PCV.
Okno w łazience

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Drewno do wykonania okien drewnianych, a w sumie ich ram, nim trafi do zrobienia przechodzi długi okres przetwórczy, nie może mieć żadnych skaz ani ubytków. W Polsce wykorzystuje się najczęściej drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach profesjonalnym odpornym na wodę klejem. Zalicza się do drugiej klasy gatunków drewna.

Często stosuje się także drewno lite, a te należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na życzenie ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy efekt końcowy tym bardziej zachwyca. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają rożne ozdoby.