Jaki typ dachu wybrać do swego domu? Prezentujemy parę wskazówek dla tych, którzy stawiają nowy dom

Jeśli teraz stawiasz nowy dom, wtedy zdecydowanie rewelacyjnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak wiele pracy jeszcze przed Tobą. Budowa nowego domu to z pewnością nie bułka z masłem, dlatego w każdym razie powinieneś poświęcić temu przedsięwzięciu właściwie wszystkie swoje siły – jeżeli chcesz, aby Twój dom był idealny, wówczas musisz poświęcić na to naprawdę sporo czasu. Osobiste kontrolowanie wszystkich prac na pewno wyjdzie Ci tylko na dobre.
Przed Tobą kategorycznie dużo ważnych decyzji do podjęcia – kiedy chcesz, aby Twój dom został zbudowany dokładnie tak, jak sobie tego życzysz, wtedy musisz być w ciągłym kontakcie nie tylko z ekipą budowlaną, ale również z architektem, z którym będziesz uzgadniał istotne kwestie.

dom

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z istotnych decyzji, przed którymi będziesz musiał stanąć, jest niewątpliwie wybór rodzaju dachu, który znajdzie się na Twoim domu.

Ciekawi Cię, czym są autorskie źródła? Jeżeli tak, to powinieneś wejść w podany link i tam przeczytasz dużo ciekawych wiadomości na ten temat.

(Projekty domów bliźniaczych) Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to nieistotne, jednak odpowiedni dach, który będzie dostosowany do Twojego domu, na pewno będzie w stanie zaoszczędzić Ci sporo problemów.
Jeżeli chodzi o domki jednorodzinne, niewątpliwie najbardziej modny jest klasyczny dach dwuspadowy, który sprawia zdecydowanie najmniej kłopotów w codziennym używaniu. Projekty jak zazwyczaj mają w planach zabudowane poddasze, na którym można zrobić dodatkowe pomieszczenia. To rewelacyjny pomysł dla tych, którzy nie chcą stawiać dużego domu, ale jednocześnie chcą wykorzystać właściwie każdą wolną przestrzeń. Na dodatek domy z dwuspadowym dachem nie generują kłopotu z zalegającym na dachu śniegiem czy liśćmi.

Projekt architektoniczny

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże równie popularne jak dachy dwuspadowe są również dachy kopertowe. Są one bez wątpliwości wielce praktyczne jeśli chodzi o spływanie z nich deszczu, jednakże nie są tak mocno polecane jak dachy dwuspadowe. Projekty domów z dachem kopertowym zazwyczaj nie przewidują żadnych pokoi na poddaszu. Z tego względu dachy kopertowe, chociaż wyglądają o wiele lepiej niż dachy dwuspadowe, nie są tak bardzo praktyczne. Przestrzeń bezpośrednio pod dachem zwykle pozostaje zupełnie niewykorzystana, co powoduje zwykle dodatkowe koszty. Kiedy stajesz przed wyborem dachu, wtedy musisz pamiętać o różnicach pomiędzy tymi dwoma stylami dachów, które tutaj omówiliśmy.