Jaki kompresor wybrać do domowych prac a jaki do malowania?

Zdarzy się czasem sytuacja, że trzeba napompować koło w aucie lub materac na przyjazd gości. Pompowanie zwyczajną pompką może nam zająć niezwykle dużo czasu. Najlepsze będzie tu urządzenie, które może pomóc nam nie jedynie przy tych czynnościach, ale także przy wielu innych, w większym stopniu wymagających zadaniach.
Wybierając kompresor powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność takiego kompresora.

kompresor

Źródło: pixabay.com
Jeśli pojemność będzie za mała, będzie zmuszało to do stałego napełniania butli. Jeżeli natomiast okaże się za duża, w takiej sytuacji będzie to miało wpływ na wagę narzędzia. Do czynności domowych mógłby nam wystarczyć taki o pojemności 10 litrów. Do piaskowania albo malowania potrzebować będziemy kompresora o pojemności około 50 litrów. Im większa efektywność kompresora, tym naturalnie korzystniej. Powinna być ona jednak przystosowana do realizowanych zadań. Urządzenia te generują dosyć znaczny hałas. Popularne są więc urządzenia ciche w przystępnej cenie. W sprzedaży dzisiaj są kompresory, które generują hałas akceptowalny dla ludzkiego ucha. Istotny jest również czas nabijania butli. Daje znać użytkownikowi po jakim czasie zbiornik będzie napełniony.
wykończenie

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kompresory można podzielić na dwa typy: tłokowy oraz membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dziś szczególnie popularny ze względu na to, że szybko się nagrzewa i wolno chłodzi. Pod wpływem temperatury skroplona para, mogłaby zostawić kleksa przy malowaniu. Przy kompresorze membranowym, dzięki wyeliminowaniu tłoków, jest w nim mniej części mechanicznych. Powietrze pompowane jest za pomocą półprzepuszczalnej membrany. Za pomocą tego narzędzia można pracować dłużej bez przegrzania. Olejowy kompresor żąda nasmarowania sprężarki odpowiednim olejem, który powinien być co jakiś czas wymieniany.

Doskonale nada się do prac z urządzeniami, w których często załączana jest sprężarka.

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej przemieszczanie maszyn o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Tego typu narzędzie wykorzystywane jest przez fachowców do narzędzi pneumatycznych albo w samochodowych warsztatach.