Jaką grubość muszą posiadać płyty warstwowe wykorzystywane przy budowie garaży?

Interesującą alternatywą dla często spotykanych blaszaków czy też garaży murowanych są takie, które wyprodukowane są z płyt warstwowych. O ile blaszaki zapewniają tylko miejsce, tak dwa inne typy mogą nadawać się także jako mały warsztat, który można wykorzystywać także w zimie.
Jeżeli konieczna jest wyłącznie fundamentalna ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zupełnie wystarczy nam płyta o grubości 60-80 mm.

Jeżeli jednak garaż z płyt warstwowych ma posłużyć również jako używany w zimie warsztat, płyty muszą posiadać grubość w zakresie 100-120 milimetrów. Na koszt tego garażu posiadają wpływ takie aspekty jak jego lokalizacja, wielkość obiektu i jego Wyposażenie, zatem m.in. brama czy instalacja elektryczna. Przykładowo koszt takiego typu garażu o wymiarach 8×2,93m wynosi ok. 25000 zł. Dla dodatkowej izolacji termicznej płyty mają rdzeń ze styropianu. To samo tyczy się ew. ścian wewnętrznych.

Frapuje Cię tematyka omawiana w tym artykule? Przeczytaj poza tym także inne zbliżone materiały – po prostu wejdź tutaj remont dachu płaskiego.

Posiadają one grubość ok. 40 mm, natomiast ściany wierzchnie – 100mm. Tego typu budynek oparty jest na konstrukcji stalowej.

garaż z płyt warstwowych

Autor: rafael parr
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorystykę garażu można by dopasować do swoich upodobań, przy czym dotyczy to strony zewnętrznej, z kolei jeśli chodziłoby o stronę wewnętrzną, najczęściej płyty są białe. W takim także kolorze zachowana jest stolarka okienna, przy czym na zlecenie może być ona pomalowana na dowolny kolor. cena takiego garażu obejmuje również projekt budowlany, transport czy też naturalnie montaż.

Jeśli chcemy nabyć płytę samodzielnie i wybierzemy samodzielny montaż, to powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na kwestie gwarancyjne. Można by ją utracić m.in. przez niewłaściwe zamontowanie takich płyt warstwowych.