Jak zakupić mieszkanie u dewelopera i nie stracić?

Kupno mieszkania to dość duża inwestycja. Niejednokrotnie wiąże się z wieloletnim oszczędzaniem, a często również ze spłatą zadłużenia w banku. Należy zatem przekonać się, na jakie aspekty należy zwracać uwagę w trakcie zakupu nowego mieszkania od dewelopera.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim wybierzemy dla siebie najlepsze mieszkanie, warto jest też dowiedzieć się, jakie przeszkody i kłopoty możemy spotkać na naszej drodze oraz w jaki sposób skutecznie im przeciwdziałać. Przede wszystkim powinniśmy podpisać umowę z wybranym deweloperem. Im bardziej konkretna ona będzie, tym dogodniej dla nas. Unikajmy różnego typu ogólników, które w przypadku kwestii spornych mogą działać na naszą niekorzyść. Dobrze jest również, gdy w umowie zamieszczone są dokładne plany czy opisy naszej inwestycji.

Deweloper Gdańsk powinien również przedstawić nam wszelkie szczegóły dotyczące wykończenia mieszkania. W ten sposób będziemy mieli szansę monitorować realizację, co ułatwi nam w przyszłości wykonywanie wszelkich zmian czy poprawek. Niezwykle ważne są również informacje dotyczące szczegółowych rozmiarów pomieszczeń. Umowę powinniśmy podpisywać tylko z notariuszem. Kosztami obie strony dzielą się po równo.Ogromne znaczenie ma wyszczególnienie w umowie kar umownych za jej możliwe niedotrzymanie przez obie strony. Jeżeli zrealizowanie inwestycji ma jakiekolwiek opóźnienia i wina jest po stronie dewelopera, kupujący wówczas może być narażony na straty i ma prawo otrzymać rekompensatę.

Balkony w bloku

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne każdy z nas wie o tym, iż kupno nowego mieszkania od dewelopera to zazwyczaj początek kosztów. Nieruchomość musimy oprócz tego wykończyć i odpowiednio wyposażyć, a to również wiąże się z wieloma wydatkami, które musimy wziąć pod uwagę.

Obecnie oceń progowanie taśm przenośnikowych ten tekst, który jest bardzo interesujący. Zrób to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Należy również uwzględnić lokalizację, w której znajdować się będzie nasze mieszkanie. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy w okolicy nie powstanie w przyszłości trasa szybkiego ruchu, wysypisko śmieci itd.

Powinniśmy także wcześniej zdobyć informacje na temat samego dewelopera. Dobrze jest pozyskać trochę informacji dotyczących jego finansów, a także poznać opinie na temat dotychczasowych realizacji. W ten sposób będziemy czuć się pewniej i nasza inwestycja będzie idealnym rozwiązaniem.