Jak wyposażyć łazienkę w domu?

Kolory pomieszczeń to jeden z istotniejszych elementów dekoracji mieszkania. Zasady które rządzą przy dobieraniu barw ścian mają również odniesienie w przypadku łazienki. Wybierając barwę, należy znać cechy danego koloru.Kolor zielony mocno wpływa na psychofizykę powodują odprężenie. Czerwień zdecydowanie wzmaga apetyt i podwyższa ciśnienie krwi. Niebieski kolor z kolei zalecany jest głównie osobom zestresowanym, uspokajając ich organizmy. Żółta barwa generuje u ludzi pobudzenie do działania oraz wyzwala energię.

Autor: Dekoria.pl

Fiolet ułatwia przezwyciężyć lęki, a brąz daje poczucie bezpieczeństwa. Czerwony zdecydowanie poprawia apetyt i podnosi ciśnienie krwi.

Nie czekaj, a jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam do witryny (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/osadniki-gnilne). W tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe zagadnienia.

Kolor zielony mocno oddziałuje na psychikę powodują odprężenie. Barwa fioletowa ułatwia przezwyciężyć lęki, a brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Często wybierany kolor niebieski polecany jest przede wszystkim osobom zestresowanym, wyciszając ich organizmy. Kolor żółty powoduje u ludzi pobudzenie do działania oraz wyzwala energię.

Pamiętajmy więc zanim wybierzemy odpowiedni kolor, warto znać jego właściwości. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, należy dobrać odpowiedni kolor ścian w naszej łazience. Pamiętajmy, iż nastrój wykreowany w łazience będzie udzielał się wszystkim osobom z niej korzystającym. Odpowiednie kolory powinny mieć również poszczególne części wyposażenia łazienki, tj. brodziki.

Pomyślcie o urządzeniu sali w wasz ukochany motyw. Jeśli na przykład kochacie oboje amerykańskie lata trzydzieste, weźcie dekorację w w tym klimacie i załóżcie klasyczne stroje z tamtych czasów. Tego typu dekoracje ślubne w Trójmieście ostatnio robią furorę. Nie omieszkajcie poinformować uczestników o takiej konwencji, aby i oni wczuli się w atmosferę. Wyobraźnia i pomysłowość sprawią, że dzień ten nie będzie tak stresujący, oboje będziecie się wspaniale bawić, a impreza będzie pamiętana na całe lata.

Dlatego odpowiednie oświetlenie nie nastręczy nam problemów w ich używaniu. Lampy w łazience są często w użyciu, dlatego oprócz walorów estetycznych należy również pamiętać o oszczędzaniu energii. Bardzo często w łazienkach stosuje się oświetlenie punktowe, co ładnie się prezentuje i można zastosować właściwe żarówki przy tym jest energooszczędne.

Sprawdź też: .