Jak urządzić pokój nastolatka?

Dziecinny pokoik pełen jest kolorów, mebli przystosowanych dla maluchów i oczywiście wesołych ozdób na ścianach. Dziecko jednakże rośnie, a wraz z upływem czasu zmienia się jego gust oraz potrzeby, aż w końcu przychodzi moment, kiedy trzeba zamienić misie na coś bardziej dojrzałego.

O czym pamiętać urządzając pokój nastolatka?

pokój nastolatka

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój dla nastolatka powinien zapewniać przestrzeń do nauki, wypoczynku i rozwijania swoich pasji. Bywa jednak tak, że pomieszczenie, w którym chcielibyśmy urządzić prywatny zakątek dla licealisty jest niewielkie. Jak sobie z tym poradzić? Dobrym wariantem będzie poszukanie specjalnych mebli, np. gdzie łóżko znajduje się na antresoli, zaś pod nim można postawić biurko i w ten sposób zrobić kącik do nauki. Jest to odpowiednie rozwiązaniem w szczególności w tych mieszkaniach, w których wysokość pomieszczeń pozwala na taką aranżację. W małych wnętrzach sprawdzą się także fototapety miasta, które dodadzą nieco przestrzeni i będą w dodatku atrakcyjną ozdobą w młodzieżowym stylu – Jeśli pokój jest nieduży, najlepiej będzie urządzić go w jaśniejszej kolorystyce, jaka optycznie powiększy pomieszczenie. Fototapety mosty okażą się wówczas dobrym rozwiązaniem.

fototapeta miasto

Autor: Lex Kravetski
Źródło: http://www.flickr.com

Drobiazgi też są ważne
W urządzaniu wnętrz warto wybierać interesujące dodatki. Ma to duże znacznie szczególnie w pokoju młodzieżowym, ponieważ młode osoby na ogół lubią ozdoby, które są pożyteczne i designerskie zarazem.

Dobrym przykładem mogą być miękkie poduchy stosowane jako wygodny fotel. Wystarczy wybrać kolor jak najlepiej komponujący się z innymi dodatkami i miejsce do przyjmowania gości gotowe.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu schody kręcone z drewna kolejne wiadomości. Wystarczy wejść w poniższy link.

Warto także zadbać o takie dodatki jak zasłony, czy fototapety miasta, jakie mogą doskonale zastąpić obrazy na ścianę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki gust ma młoda osoba, jakie kolory lubi i jakie ma zainteresowania. Romantyczna młoda dziewczyna na pewno zdecyduje się na bardziej kobiece dekoracje, zaś młody człowiek interesujący się sportem chętniej będzie wdział ozdoby nawiązujące np. do piłki nożnej. Jeżeli decydujemy się na fototapety mosty pamiętajmy o tym, aby były one bezpieczne i wyprodukowane z jak najlepszej jakości materiałów – wówczas zyskamy pewność, że będą one wyglądały dobrze przez długi czas, sprawdź: .