Jak urozmaicić nieciekawe wnętrze?

Wielu ludzi posiada w swoim domu pomieszczenie, które nie do końca jest przemyślane pod względem jego aranżacji. Mało ciekawe meble, chaotycznie dobierane ozdoby, czy nudny kolor ścian sprawiają, że mamy chęć coś zmienić, ale nie za bardzo wiemy jak.

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obraz ścienny

Chociaż różnego typu pejzaże i portrety ozdabiają ściany w wielu domach, warto przeanalizować, co nieco bardziej będzie zwracać uwagę. Takim akcentem na pewno będzie fototapeta pokrywająca jedną ze ścian w salonie, bądź łazience. Inspiracje z taką ozdobą znajdziemy w internecie bądź czasopismach tematycznych – demural.pl/. Istotne jest to, że powinna być ona dobrana do wnętrza. Jeśli jest w nim mało światła, lepiej postawić na motyw utrzymany w jasnej kolorystyce. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można stonować wnętrze z czarno-białą fotografią. Jeżeli znalezione przez nas inspiracje nie pomogły nam, polecanym pomysłem będzie wynajęcie projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej wykorzystać w naszym mieszkaniu.

Nowe życie zniszczonych mebli

Niewątpliwie w każdym domu znajdzie się mebel, jaki dawno wyszedł z mody i nie pozbyliśmy się go wyłącznie przez sentyment. Oczywiście nie jest w tym nic złego, jednak warto zastanowić się nad jego odrestaurowaniem. Stary kredens po babci można atrakcyjnie przemalować, aby stał się „lżejszy” i pasował do salonu. Fotel po dziadku warto przekazać do tapicera, który wymieni zniszczone elementy i obije go oryginalną tkaniną o fakturze lub odcieniu nawiązującym do innych ozdób w salonie. Nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalistów z tego zakresu – nierzadko wystarczy wymienić gałki w szufladach i nieco odświeżyć mebel, aby stał się on podstawową ozdobą w pomieszczeniu.

image - mieszkanie

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Postaw na dodatkiZmiana w pomieszczeniu wcale nie wymaga od nas zaciągania kredytu na nowe meble i wyrzucania tych starych. Czasami wnętrze może odmienić pozornie mało ważny element, który właściwie dobrany staje się ciekawą ozdobą.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (https://zjednoczonybs.pl/oferta/oferta-dla-firm/) w kontekście rozważanej w tym materiale zagadnień. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę!

Niekiedy wystarczy wymienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i w ich miejsce powiesić piękne rolety – inspiracje wyręczają mnie w myśleniu. Można też zadbać o ciekawe dodatki, jak np. nietuzinkowe osłonki na doniczki, czy poduszki dekoracyjne.